| anonim_4396 a întrebat:

Voi ati face cuplu cu o persoana care s-a despartit de x si are un copil care nu te acepta ori ce ai face?

4 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Copiii cand sunt mici, au un simt extraordinar de protectie. Nu stiu cat de mare e copilul doamnei, dar daca e micut, el se protejeaza, respingandu-te pe tine. El stie putine lucruri: bun-rau, frumos -urat, adevarat neadevarat. El te priveste ca pe un strain. Daca doresi sa faci un cuplu cu doamna respectiva, intai trebuie sa-i cuceresti copilul si apoi pe dansa. Daca tu vei fi mai '' bun'' decat tatal adevarat, se va apropia cu siguranta de tine. Lucrul dureaza si trebuie multa rabdare, tactica si strategie, pentru ca el e o reduta.

soothe
| soothe a răspuns:

Foarte-foarte greu. Respectivul va trebui sa aleaga intre tine si copilul lui. Daca ai inima sa faci asta insista in a hard way.
Totusi ai rabdare si atunci cand va vedeti da mai multa atentie copilului (mai ales in inima ta - daca vrei sa preiei responsabilitatea unei mame, trebuie sa o faci din interior - copii simt ce gandesti, mai mult decat iti poti tu inchipui). Este bine sa vorbesti cu el, sa-i spui ca nu ai sa o poti niciodata pe mama lui, ca esti acolo sa-l ajuti pe "tati" si pe el si mai ales ca il iubesti, pentru ca - si aici spune de ce, sincer). Trimte-i prin intremediul tatalui cadouri si incearca sa il iubesti, sincer. Poate merita si el si poate meriti si tu.

| believe a răspuns:

Nu pre cred ca persoana respectiva trebuie sa faca o oarecare alegere, ci tu esti acea/acela care trebuie sa te apropii de copil, deoarece acestia sint foarte sensibili si doar cu timpu il vei putea cistiga okupind o parte din inima lui

| masly a răspuns:

Daca ne-am iubi cu adevarat dc nu.cu timpul te va accepta si copilultongue