| Andrws a întrebat:

Voi ati mai luat teapa sau tepe prin OLX?
Eu am 16 ani si am vorbit cu alt pusti de 16-17 ani sa imi puna prin posta niste adidasi de 200-300 de lei. I-am cerut poze cu ei inainte sa ma asigur ca sunt originali. Totul bine si frumos pana vine pachetul si inauntru, surpriza, erau niste adidasi noi in orice caz, dar de la alta firma si de valoare mai mica.
Intrebarea e, ce pot face? El sustine ca mi-a pus adidasii pe care i-am vrut in pachet.

Cum pot depune sau daca pot depune plangere penala impotriva unui minor?
Povestiti-mi si mie intamplarile voastre.

4 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu am patit asa ceva. E riscant, dupa cum vezi, sa cumperi haine si incaltaminte de pe olx sau orice alte site-uri asemenea. Te duci frumos la politie, arati si conversatii si ce mai ai, si depui plangere. Ce, daca e minor nu crezi ca o sa plateasca pentru prostia facuta?

| goguPatent a răspuns:

Nu am cumparat niciodata nimic mai scump de 50 lei de pe olx. De ce? uite de aia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Recomandarea mea e ca de acum încolo e să cumperi numai de la surse de încredere sau dacă mai cumperi de pe site-uri gen OLX, să te întâlneşti faţă în faţă cu persoana de la care cumperi.

| christall a răspuns:

Se face plangere la politie chiar daca e minor ca sa-ti recuperezi banii.