| Andreea202 a întrebat:

Voi ce ați face dacă unul dintre părinții voștri va spune că se va sinucide?

6 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

As incerca sa il opresc. Daca nu reusesc, aia e. As stii ca am facut tot ce am putut (fara sa imi afecteze viata)

| Celcestietot a răspuns:

Ii spui ca nu mai ai cu cine ramane daca pleaca.

| Andreeush a răspuns:

Aș încerca să fac ceva în privința asta, poate un psiholog ar fi de ajutor.

| laSoledad a răspuns:

Spune-i si arata-i ca il iubesti si i-ai din treburi ca sa nu mai simta o asa mare povara. Incurajeaza-l si arata-i ca esti sprijinul lui numarul 1. Zambeste-i si arata-i empatie fata de perioada lui grea.

| Andreea202 explică (pentru laSoledad):

Am incercat si asta dar degeaba

| aimullah123 a răspuns:

Oamenii care chiar se sinucid nu anunta inainte. Ei planuiesc totul ca sa aiba o sansa cat mai mare sa reuseasca. Planuiesc totul ca sa nu ii poata ajuta nimeni.
Nu e cazul sa te ingrijorezi.
Dar poti asculta asta de la un specialist :D
Iti las link de pe Youtube mai jos.

https://www.youtube.com/watch?v=FYKDiibAy-E