| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce faceti cand aveti ceva pe suflet si nu va puteti descarca? Si va simtiti rau si simtiti ca durerea asta nu se va sfarsi?straight face Ce faceti sa va simtiti mai bine?

3 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

E greu, cine nu trece prin asa ceva...e o durere surda! Iti trece greu si aici intervin prietenii de aceea exista! Sa iti descarci inima in fata cuiva face bine! Asa ca daca acumulezi si tii in tine face rau, trebuie sa iti descarci sufletul! multa bafta!

| StarkWolf a răspuns:

Eu iti zic sa iti faci un jurnal... fara gluma! Cand nu te poti descarca sau nu poti sa spui la nimeni,sti ca poti sa scrii intr-un jurnal,poti sa numesti persoanele asa cum vrei fara ca nimeni sa iti zica nimic,sti ca niciodata jurnalul nu te va contrazice,ii poti spune ce vrei pentru ca el nu va zice nimanui. E un sfat, poate iti este de ajutor, eu asa facwinking.

| nodeerskulls a răspuns:

Inainte ma infometam, si ma concentram pe senzatia de foame.

Acum imi fac de lucru - organizez toate lucrurile din camera, le sortez de cateva ori, fac curat in toata camera sau chiar casa, desenez, imi curat caietele de desen si refac desenele vechi, repar lucruri, citesc, gatesc, spal.

Munca manuala si de concentrare face bine inimilor ranite, ca un leucoplast cu rivanol care tine numai cat le faci.
Si cand nu mai ai ce face, doare iar. Si te apuci iar sa-ti faci de lucru...