| denyelle a întrebat:

Voi ce faceti cand sunteti deprimati?

12 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Suni prietenii si ii convoc la un joc de carti sau remy, mai vorbim, mai barfim, mai radembig grin

| sensesDelight a răspuns:

Cheer up people!
Eu una nu mă suport când sunt derpimată deși aș putea să-mi ofer singură premiul pentru ce-a mai proastă companie și să arunc laptopul care-mi zbârnâie în brațe pe geam. Pentru că da, majoritatea lumii când e nervoasă/deprimată/supărată ascultă muzică la sărăcuțul de PC și până la urmă tot pe el ne vine să ne aruncăm nervii. Ideea e că eu m-am săturat de depresiile în genul și vă zic că e mai bine să fiți optimiști.
Atunci când simțiți că nu aveți chef de nimic, că sunteți ca niște legume fleșcăite și că nimic nu vă scoate din treaba asta, mai bine decât să vă plângeți de milă e să sunați un prieten foarte bun. Puțin amuzament și niște glume care să recreeze atmosfera o să dea numai bine pe lângă o persoană pesimistă și o să vă simțiți mai bine. ^.^
Dacă simțiți că vă macină de tot depresia asta, eu v-aș sfătui să ieșiți cu prietenii, în gașcă, glumele astea amare dar dulci și șmecheriile prietenilor tăi sunt greu de ignorat și foarte înviorătoare, care te trezesc la realitate instant.; x
Poți să te uiți la o comedie sau să dansezi prin casă. Nu te oprește nimic din a-ți face manichiura sau a face o baie pentru a te simți mai fresh după aceea. Poți să te apuci să probezi haine, să vezi cu ce ți-ar sta bine și astfel să-ți creezi tema vestimentară pentru următoarele zile. La fel și cu machiajul. Te poți machia singură în oglindă și să râzi tot tu de tine. Nu vei fii nebună, vei fii doar optimistă, spontană și fericită. E mai bine să-ți ocupi timpul cu lucruri care te pasionează, cu ieșiri afară, prieteni și distracții. Îți distrag mintea de la gândurile pesimiste și problemele din viață pe care le are toată lumea și din moment ce alții trec prin ele, poți și tu. ^.^

| gabryel a răspuns:

Incerc sa zambesc si sa uit de probleme sau caut un rocker si il iau la bataie si asa scap de stres.,

| xFaith a răspuns:

Nu stiu despre altii ce fac dar eu cand sunt deprimata stau singura in camera... ascult melodii triste

| 009 a răspuns:

Mananc inghetata de vanilie pana imi trecehappy

| catahardy a răspuns:

Stiu ca e cam ciudat, dar ascult rock si trecehappy

| deia a răspuns:

Eu imi bag castile in urechi, ies afara si alerg sau fotografiez natura love struck ( ma relaxeaza complet love struck )
Daca e vreme urata ies in ploaie, sau ma uit la un film (comedie sau dragoste) si manac inghetata. in cantitati marirolling on the floor.

Cand sunt deprimata ultimul lucru pe care il fac este sa stau in casa si sa nu fac nimic. happy

| Madeleine94 a răspuns:

La fel ca catahardyhee hee
ascult hard rock si parca imi mai trece cat de cat

| ioandreii a răspuns:

Incepeam sa cant, ce imi place, ce imi vine, sau compuneam ceva.

| denyelle explică:

Deprimata in dragoste, in viata...in toate domeniile!

| Pissi_5873 a răspuns:

Cand sunt deprimata si vreau sa ma descarc ascult melodia
Dj Aligator - Close to you si incep sa plang`;]].

Sau daca nu. ma uit la un film sau foc orice altceva sa uit de tristetse`:d.

| any_4173 a răspuns:

Hmmm...de obicei stau o vreme si imi plang de mila... dar dupa aceea citesc cartea mea preferata sau scriu in jurnal si ma descarc. Te simti mai bine daca iti exprimi sentimentele.