| PrivesteCatreCer a întrebat:

Voi ce faceti cand va ganditi la o fata, dar vreti sa o uitati, cum treceti peste?

Răspuns Câştigător
| UnNimeniAltul a răspuns:

Salut, am sa-ti spun ce fac eu ca sa uit de acea fata, care este inca acolo, inchisa in sufletul meu, dar care mereu ma raneste.
Incerc sa port discutii cu anumiti prieteni, nu neaparat pe tema,, Cum sa o uit pe fata asta!? ``, anumite lucruri, citeste de exemplu, carti despre dezvoltare persoanala, ti le recomand.
Sau deseneaza, uita-te la un film.
In general, incearca sa faci lucruri noi, cauta-ti un nou hobby de exemplu, facand lucrurile pe care le faceai cu acea fata o sa-ti aduci aminte mereu de ea.
Lucruri noi, citeste, deseneaza, asculta muzica, mergi prin oras, etc

| sadrian46 a răspuns (pentru UnNimeniAltul):

De acord cu toate toate cele de mai sus, dar el are nevoie de o fată, care să o înlocuiască în mintea lui pe cea veche. Toate, toate cele de mai sus, nu înlocuiesc fata.

8 răspunsuri:
| Doloresidk a răspuns:

Incearca sa te tii cat mai ocupat ca sa nu te mai gandesti la fata respectiva. Citeste o carte, fa sport, uita-te la niste filme/seriale de comedie. Iar daca ai cu cine sa vorbesti despre fata aia, o poti face pentru a spune tot ce ai pe suflet si pentru a te elibera. Insa timpul e cel mai bun remediu. Daca rupi orice legatura cu ea (sters poze, mesaje, block, etc) si lasi timpul sa treaca, incet-incet o vei uita.

| PrivesteCatreCer explică (pentru Doloresidk):

Multumesc pentru sfaturi

| Kanpeki a răspuns:

Pur si simplu astept. Timpul vindeca tot.

| RAY a răspuns:

Ma gandesc la masa

| Violleta2022 a răspuns:

Trebuie sa faci taman pe dos din ce ai spus tu: nu te mai gandesti la ea, ca sa o poti uita!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

AnaMaria 50, iar dai cu bățul prin baltă.
Nu te mai gândești la ea.
El nu se gândește pentru că vrea să se gândească, ci din cauză că în creierul lui este activat un focar de excitație legat de acea fată, așa că gândurile lui legate de ea, sunt automate, nu are cum să nu se gândească la ea, în mod voluntar, așa că sfatul dumitale valorează cât un zero tăiat în patru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Privesc catre cer, ce sa fac