supadeceapa
| supadeceapa a întrebat:

Voi ce mancati in seara asta? N-am idei ce sa gatesc.

20 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Am făcut azi mâncare de orez cu linte roșie, cu un pic de orz, cu șnițele și cubulețe de soia, cu ceapă big grin călită în ulei cu morcovi, roșii, ardei grași, varză, frunză de dafin...și pătrunjel. A ieșit cam bună.

| RAY a răspuns:

In seara asta am cumparat branza topita, cu paine, plus o rosie, cam cruda

| sopranaCadaverica a răspuns (pentru RAY):

Branza topita e super calorica si nici macar nu contine branza adevarata. Poate doar 10%. Restul, grasimi hidrogenate, margarina etc. big grin

| RAY a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Da ce era sa cumpar iar napolitane? mi am cumparat conserve de peste, fasole imi vine greata

| sopranaCadaverica a răspuns (pentru RAY):

Stiam ca vrei sa slabesti… Eu am dat multe kile jos, ca eram grasa, mancand ultima masa la ora 18 care consta MEREU intr-un bol cu supa de pui calda. Atat. Uneori chefir si atat. Dar micul dejun si pranzul sa fie bogate. Si eventual sa faci si ceva sport macar 1h/zi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Zacusca cu paine de casa

| SilentRain a răspuns:

O supă rollton cu o felie de hochland branza topita

| supadeceapa explică (pentru SilentRain):

Cum poti trai asa?

| SilentRain a răspuns (pentru supadeceapa):

Așa cum? laughing)

| supadeceapa explică (pentru SilentRain):

Asa mananci zilnic? crying
Si nu mori?

| SilentRain a răspuns (pentru supadeceapa):

Zilnic,nu,nu,nu doamne ferește
Doar în seara asta

| raMLesS a răspuns:

Ceapa prajita

| supadeceapa explică (pentru raMLesS):

Da-ti-as funda.

| raMLesS a răspuns (pentru supadeceapa):

Da-ti-as funda cu lopata, ca prea faci pe figuranta.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Peste la cuptor cu cartofi si usturoi pisat.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu mănânc ori tocăniță de carnati si cartofi, ori piure cu copanel. Si daca n-am pofta de nimic, mănânc ceva usor, cum ar fi margarină pe pâine prăjită, eventual cu gem sau dulceata peste. laughing))

| devilshelp a răspuns:

Spaghete cu ton sau pizza facuta in casa

| ponturi a răspuns:

Ouă ardeleneşti.pui ulei la închins în tigaie şi când este închins tare pui ouăle şi pui capacul le laşi puţin de tot şi le iei ...gustoase rău...

| cgbtjcujgjigjhy a răspuns:

Ceva usor, ori paine prajita cu margarina sau unt, ori un mar desi daca esti sensibil/a la stomac nu recomand pe seara, zacusca happy, pateu, piure, paste, ceva cat mai usor ca sa nu fac vreo indigestie