| Louissa a întrebat:

Voi ce parere aveți de trend-ul ăla de pe tik tok cu " prefa-te ca plângi ca sa vezi reacția copilului tau "? Mie mi se pare o porcărie și femeile care fac asta mi se par tâmpite sincer. Copilul nu ar trebui sa te vadă niciodată plângând, ii poate da stari de anxietate pe viitor sau chiar de atunci, dacă se întâmpla sa nu te poți controla și începi sa plângi in fără lui e altceva, dar sa te prefaci ca plângi doar ca sa ii vezi reacția mi se pare penibil. Vouă cum vi se pare?

36 răspunsuri:
| UnDiavol a răspuns:

Dacă acolo sa ajuns cu tiktok ăsta...

| Apokales a răspuns:

N-am auzit de asa ceva. De ce oare? Aaa... da, pentru ca nu am TikTak.
Cred ca in capul lor copilul ar fi trebuit s-o consoleze sau ceva. Am vazut o faza in care stapanii de caini incerca sa-si simuleze moartea ca sa vada reactia cainelui. Mi se pare similara faza.
Privitor la anxietate nu stiu ce sa spun. Este o singura data si este pentru divertisment, nu cred ca are un impact atat de mare si nu cred ca va mai dura mult, este un trend precum Icebucket challenge, mai era si o chestie cu un prezervativ ce-l puneai pe cap si nu mai stiu ce a mai aparut. Nu tin pasul cu asa ceva.

| UnDiavol a răspuns (pentru Apokales):

Prezervative pe cap laughing)) și pe asta au făcut-o laughing)))

| Apokales a răspuns (pentru UnDiavol):

Nici eu n-am crezut-o. Insa o faceau pentru vizualizari.
https://www.youtube.com/watch?v=H7RVt3Rv35A&ab_channel=Compilator

| UnDiavol a răspuns (pentru Apokales):

Ma uit acum laughing))

| UnDiavol a răspuns (pentru Apokales):

Mam uitată la unul doar ia rămas pe cap lui ăla ce scria acolo laughing)))

| Drimmero a răspuns:

Mi se pare trist ca tic tac asta a ajuns sursa de inspiratie pentru o mana mare de oameni, mai mult de atat nu am ce zice, pe modul "ce face omul face si maimuta" e acolo.

| Drimmero a răspuns (pentru UnDiavol):

Ne-ai aratat si noua o data pe camera cum faci, ai uitat? Apokales poate sa confirme

| UnDiavol a răspuns (pentru Drimmero):

? Ce ai mă Apokales ce spune drimero?

Ai băut Iar fără mine sad Rușine

| Drimmero a răspuns (pentru UnDiavol):

Te faci ca ai uitat? si acum tin minte cand ai zis "i-auitati baieti ce pot eu sa fac" si ti l-ai pus pe cap, zici ca erai Gandalf cu el

| UnDiavol a răspuns (pentru Drimmero):

Recusnoc ești amuzant

Dar nu am făcut așa de ce a-și face așa ceva laughing))

| UnDiavol a răspuns (pentru Drimmero):

Am glumit la faza ai băut fără mine

Eu nu suport alcol doar 3 ori am băut in viața asta atâta A3 oară a fost recent 4 zile la rând dupa aia am pus capăt definitv la băut

| Drimmero a răspuns (pentru UnDiavol):

Pai nu-ti amintesti ca ai baut, inca esti mahmur, nu mai minti lumea ca nu e frumos...noi stim cum esti

| UnDiavol a răspuns (pentru Drimmero):

Am băut doar de 3 ori in viața asta când a murit tata 1 o doza atâta
Eram la munca m-au obligată aproape toți și am băut jumate de pahar atâta
Și a 3 oară este recent 4 zile la rând ma doare capul și am vomita într-una și am pus capătă la băut definitv la băut am băut din prostie singur nu am băut in oraș sau altceva mi-am loat acasă liniștita am băut

Aicia mai enervată recunosc ai zis așa noi știm cum ești nu știu ce vrei sa spui dacă ai ceva să-mi zic fă-o direct

Lumea? Care lume? de ce mi-ar pasă ce crede lumea?

Eu sunt Aicia sa învăț ce nu știu și ma uit la Cazurile altora atâta tor drimero nu am treaba cu nimeni ma doare capul sama uit doar la HBO ies și afară da nu mai am starea Aia nu știu cum S-o explix stau in casa pana încep munca nu mai este mult deloc și apoi nu cred ca mai într-un pe TPU nopțile poate după ce vine de la muncă atâta

| UnDiavol a răspuns (pentru Drimmero):

Am uitată sa spun de ce am vomitat am mâncat zahăr pudră am combinată Zahăr pudra cu băutura laughing)) era amr băutura am zis sa pun Zahăr pudra sa fie dulce laughing))

| Louissa explică (pentru UnDiavol):

Nu te supăra ca te întreb dar câți ani ai?laughing

| UnDiavol a răspuns (pentru Louissa):

M-am prostit cu Zahăr pudra știu ce vrei sa zici laughing)) a fost ultimul pahar și am zis sa încerc și așa laughing)) și am vomitat băusem mult îs era amar am zis sa încerc și așa laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de aceeași părere cu tine

| Drimmero a răspuns (pentru UnDiavol):

Cum sa beai alcool si sa mananci zahar pudra? Nici sa bei nu stii, aveam pretentii, betivule

| UnDiavol a răspuns (pentru Drimmero):

Băusem mult și mi-a rămas gustul amara drimero și am zis ba stai așa am Zahăr pudră in casă m-am dus l-am loat și am pus puțin înăuntru era bun la Început da nu știu ce s-a întâmplat. după ca ma lua cu amețelile laughing)) și am început sa vomit dupa aia da recunosc eram alcoolist dar aia a fost prostia mea mai mare din viața mea sa beau 4 zile la rând ca bou in loc sa ma duc sama plimb am băut ca prostul e bine așa am aflat ca băutură poate distruge o viața cu Adevărată serios drimero nu este de joaca cu băutura eu am trăit pe pielea mea totul bine și înainte sa pun pudră sincer dacă nași fi pus pudră aia atunci și nasi fi vomitata nu masi fi oprit a-și fi continuata sa beau și dădeam dreacu de dependentă de acolo pot spune ca pudră aia mi-a salvat viața laughing) bine ca mi-a venit idei sa pun pudră sa fie puțin dulce laughing) oricum am renunța pe viața la băut a fost pentru ultima ora in viața mea când am băut cu Adevărată am băut un Martini întreg Dupa aia un jb întreb din jb a mai rămas din Martini nu rămăsese cu ăla ma loat valul la jb deja când am adăugată formula secretă pudră laughing)) s-a terminat filmul laughing) sincer ma bucur cu Adevărată drimero am trăit pe pielea mea totul și știu cum este sa fi Alcolist da Recunsoc eram alcolist

| Drimmero a răspuns (pentru UnDiavol):

Dar cu ce ocazie ai baut? Cum dracu sa bei cu zahar pudra? fii al dracu de nebun ca am murit de ras )))

| UnDiavol a răspuns (pentru Drimmero):

Martini era dulce și când am băut jb nu era dulce am băut cateva căni dar era ca spirtul ma ardea plus era și amar am zis sa pun pudra ce era sa facă dacă avea gust de spirt așa mi-a venit idei cu pudra mi-a salvat viața pudra de Zahăr laughing)

| UnDiavol a răspuns (pentru Drimmero):

Ce vrei sa facă mă am băut și eu o data in viața Aia e noroc cu pudra

| Drimmero a răspuns (pentru UnDiavol):

Suferi din dragoste si te-ai imbatat, e ok, e doar o faza. Jb cu cana?

| UnDiavol a răspuns (pentru Drimmero):

Pai ce vrei cu pai? Normla cu cana sunt confuz O_o cu ce se bea?
Cumperi ceva separat? De curiozitate întreb adică bei Jb cu ceva lângă? Sa nu zici pudra drimero laughing))

| UnDiavol a răspuns (pentru Drimmero):

Eu sa sufăr din dragoste ha? O_o sunt confuz ce nu are omu voie sa bea ia uite domne cine a zis ca sufăr eu din dragoste? ma jignești drimero

| Drimmero a răspuns (pentru UnDiavol):

Paharele mici si ii dai shot sau intr-un pahar de whiskey cu gheata, n-am mai auzit sa se bea tarie cu cana )))

| SilentRain a răspuns:

Trendurile sunt o prostie in general, nu cred ca daca te prefaci in fata unui copil ca plangi ramane cu traume
Pentru o trauma e nevoie de mai mult de atat

| SilentRain a răspuns (pentru Drimmero):

Una e sa suferi din dragoste, alta e prostia si boala lu Calache

| Drimmero a răspuns (pentru SilentRain):

L-ai adus la stadiul in care bea alcool cu zahar pudra, i-ai zapacit mintea