| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce parere aveti de vise? eu de fiecare data cand ma duc la bunica mea visez noaptea, dar cand dorm acasa la mine nu visez nimic.de ce oare?

Răspuns Câştigător
| MissmysteriousS a răspuns:

Depinde de vise; daca visezi urat nu e un semn bun,poate fi ceva de-a dreptul periculos, iar daca visezi frumos, placut inseamna ca acolo e locul tau favorit si ca-ti place asa de mult incat ai ramas uimit de acel loc incat seara intri in lumea viselor

5 răspunsuri:
| dany3la a răspuns:

Poate ca te simti mai bine la bunica ta sau nu mai tii minte ce ai visat.Mi se intampla si mie sa uit ce visez.

| itisnothingbutsomefeelings a răspuns:

Buna, visele sunt odescarcare emotionala a subconstientului nostru... oamenii viseaza mereu,in fiecare noapte, in noptiile in care ai impresia ca nu ai visat, subconstientul tau era mai neincarcat sau mai relaxat ( probabil pentru ca erai acasa) oamenii viseaza in fiecare noapte doar ca atunci cand nu ne amintim avem impresia ca nu am visat...visele sunt foarte scure dureaza intre 4-20 de secunde insa noi avem impresia ca dureaza mult mai mule. unele ne sperie, impresioneaza, ne bucura sau ne intristeaza.aceste vise care iti produc emotii ti-le vei amintii dimineata.happy bafta

| Angel_8830 a răspuns:

Probabil te simti mai bine acolo si atunci iti lasi mintea libera, ori ceva exista acolo ce te sperie, ori nu stiu. Nu-ti face griji, si mie mi se intampla de exemplu sa nu visez niciodata cand dorm la matusa mea. Nu stiu ce za zic...

| berelahalba a răspuns:

E o chestie care tine de psihic si inconstient nu exista o explicatie 100% sigura.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mereu visez frumos, visez ceea ce as vrea eu sa se intample.