| AdyTtZa a întrebat:

Voi ce parere aveti despre sistemul de invatamant din Romania?
Raspundeti va rog in gen Pro/Cronta

Funda

3 răspunsuri:
| Ciocolataaaa a răspuns:

Depinde... daca esti la un liceu/ facultate de varf e foarte bun, dar daca esti deja la liceu ce admite si medii sub 8.50 e slab.
Pe profilul meu de exemplu, cea mai mica meadie a fost 9.50 happy si e cel mai bun profil din judetul sibiu (stiinte bilingv engleza) si pot sa spun ca nu e zi in care sa nu trebuiasca sa inveti ceva, iar daca nu inveti mai mult de o saptamana ramai la materia respectiva happy dar la mine in clasa sunt toti olimpicii nationali de la religie, desen, logica, chimie, mate, fizica... pana la romana-engleza-teatru (eu)) happy deci invatamantul e ok, se raporteaza pe capacitatea fiecaruia. daca te simti in stare, incearca la un liceu din asta sa vedem daca faci fata...
asta e chestia, toti comenteaza de Romania, dar cei care comenteaza sunt scursurile sociteatii: drogati, ratati de se tarasc prin cluburi, manelisti cu mercedesz-uri si nu in ultimul rand rromi happy dar daca te invarti in cercuri cu oameni cu creier o sa iubesti tara asta asa cum o fac eu happy

| Lovξ a răspuns (pentru Ciocolataaaa):

laughing) ce`a mai mare prostie auzita vreodata...credema k eu una cunosc "rromi" mult mai destepti ca tine, si mult mai civilizati si au si creier. spre deosebire de altii whistling ..macar ei accepta toate rasele de oameni..si pana la urma cine esti tu sa ai condamni pe acesti oameni.e treaba lor ce fac cu viata lorlaughing intelegi..nu tr sa te dai tu mare k ai creierul de 10 metri de la atata cartelaughing. ce oameni. pe lumea asta..atata rautate nu am vazut straight face jur...

| thenyck17 a răspuns:

Sunt contra