| Hdhdj a întrebat:

Voi ce vreti sa faceti dupa ce terminati liceul? As vrea sa raspunda generatia mai tânără la această întrebare, deoarece la ăștia mai bătrâni cred ca stiu deja cum gandesc.

6 răspunsuri:
| Anonima163333 a răspuns:

Eu vreau sa ma duc la facultatea de medicina, pentru ca vreau sa ajung cardiologwinking

| Carolina1972 a răspuns:

Am vrut sa merg la facultate de medicina dar din păcate timpul și situația de fata nu ma lasă. Asa ca momentan îmi caut un job bun și mai departe vedem...intre timp ma apuc și de permis, restul rămâne de văzut. Zi buna sa ai!

| IoanaMihaela5267 a răspuns:

As vrea sa invat despre educatia financiara pentru ca asta e cea mai importanta.Scoala te invata sa muncesti pentru bani, nu sa munceasca banii pentru tine.As vrea sa ma ocupt despre educatia mea financiara in general sau despre chestii de genu.As putea sa mi gasesc un loc de munca stabil, din care sa mi pastrez 10% din venit si din acei 10% as strange multi ani ca sa-mi cumpar active(surse de venit care ti produc bani indiferent daca muncesti sau nu, cum ar fi un imobil)

| pixeltinker a răspuns:

Sa fac facultatea la care am visat si sa fac cat mai multe lucruri pentru mine

| zattech a răspuns:

Contabilitate happy

| Anonim97695333thf a răspuns:

Depinde de tine. Daca tu vrei sa mergi mai departe la o facultate du te dar daca nu vrei sa mergi te poti angaja sau iti poti deschide o afacere sau o firma si iti poti castiga banii singur