| Koala17125563 a întrebat:

Voi cei de pe profil mate-info, de cand ati inceput meditatiile pentru bacalaureat la romana? Sunt clasa a 11-a si parintii mi-au pus deja meditatii la romana pentru bacalaureat si mi se pare prea devreme.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu am facut niciodata meditatii la romana. Nu au niciun rost. Mai ales ca materia de bac are putina gramatica, restul sunt doar comentarii pe care le poti dezvolta sau invata pe de rost. Nu e matematica sa ai nevoie de meditatii

| Furnicuta000 a răspuns:

Nu am facut niciodata la romana.
Am facut la mate cateva sedinte cu 3 luni inainte de bac pentru ca habar nu aveam sa rezolv variantele alea dar apoi cand am inteles eu cum sta treaba am renuntat si am invatat singura acasa. Pur si simplu faci variante multe, cat mai multe, si daca nu intelegi cum se face un exercitiu cauti pe net o rezolvare ca sigur gasesti. Sau o intrebi pe profesoara ta. La romana nici nu stiu ce ar putea sa te invete la meditatii, ca si la eseurile alea care sunt grele, tot te descurci daca inveti si respecti structura.