| pxqGrAziApxq a întrebat:

Voi credeți că au existat zeii? Sunt atâtea cărți despre ei :Iliada și Odiseea, Legendele olimpului etc. Și dacă au existat, oare înainte de Hristos? Scuzați categoria. big grin

1 răspuns:
| sublime89 a răspuns:

Nu exista dovezi cum ca vreun zeu ar exista. Ei sunt doar produsul imaginatiei umane. Am personificat doar natura din jurul nostru, cum ar fi Soarele, stelele, anumite animale, marea sau vulcanii. Stiinta moderna ne-a aratat ca acolo unde noi am vazut zei candva, exista explicatii rationale si logice care nu implica supranaturalul.