| alexalx1234 a întrebat:

Voi credeți că fetele chiar preferă băieții înalți?

74 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ce inseamna un baiat inalt? Eu vreau pur si simplu sa fie ceva mai inalt decat mine dar nu cu mult ca deja ma simt inconfortabil. Eu am undeva in jur de 1, 60-1, 63 si cam prefer un baiat de maxim 1, 75 big grin nu stiu daca la inaltimea asta e considerat inalt de tine.

| alexalx1234 explică (pentru Adry05):

Eu am 2m...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adry05):

Sper ca esti onesta, nu zici doar sa se simta mai bine...

De ce sa te simt inconfortabil? Aratã bine cele care au un metru si-un papuc Cu cei peste 180-190, de e diferenta de +20-50cm intre ei

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cunoscandu-ti cat de cat stilu tind sa cred ca esti sarcastic. laughing

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

Iar inconfortabil pentru ca am feelingul ca as fi cu tatal sau fratele mai mare daca e cu mult mai inalt. laughing) Simt o oarecare inferioritate din chestia asta, ma face sa ma simt mai copil pe langa persoana aia inalta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adry05):

"Feeling inferioritate","ma face sa ma simt mai copil pe langa persoana aia inalta."

Si tu esti sarcastica aici. laughing nu?
Doar nu ai complexe fata de tipi inalti?

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mult zis complex, doar ma simt usor inconfortabil, era o oarecare incercare de exprimare a ce simt. Si iubitul meu e destul de inalt pe langa mine, deci n-am complexe ca sa refuz un tip mai inalt, doar ca am momente cand ma simt un pic ciudat cand stam unu langa altul ridicati si nah, vad diferenta, sau cand mergem impreuna pe strada etc. Cred ca el are undeva in jur de 1, 80+.

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Nu credem,e SIGUR. Evident ca prefera barbatul mai inalt din multe motive,care,daca esti ateu si crezi in asa zisa evolutie (desi de fapt,oamenii nu au fost niciodata primitivi) sunt evolutive,eu insa cred in ratiune si anume ca oamenii au fost CREATI iar aceasta nu preferinta,ci COMANDA/ORDIN e ÎNSCRIS in genele oamenilor.

De-a lungul timpului,odata cu dezvoltarea barbatilor,au fost capabili sa vaneze si sa lucreze pamantul,generand mai multa mancare si permitand corpului sa se dezvolte si mai mult iar cercul se repeta.

Automat, cand esti mai inalt esti mai lat, mai musculos, pentru ca greutatea suplimentara nu se duce singura.
Marimea asta ofera deci mancare in plus, siguranta fizica, si este mai masculin deci atractiv.

Astfel evident ca fetele si femeile o sa vreie barbati înalţi.
Eu am 1.92 si la nastere am avut 5 kg si 52 cm iar daca te uiti la osul mainile la incheietura cu palma, e cat gamba unora.

Evident ca fetele o sa prefera asta, desi si ele la randul lor trebuie sa fie inalte.
Din pacate azi avem persoane de ambele sexe INvoluate, care au profitat de-a lungul timpului de abundenta creata de altii pentru a supravietui, de aia s-au perpetuat.

O fata nu e normal sa aiba sub 1, 70-75m iar un barbat sub 1, 90m nu e barbat, e baietas.La fel si cei lungi dar slaaaaabi ca un umeras.
Evident ca pe aia no sa-i aleaga nimane, pentru ca au gene proaste.

O fata sub 1, 70 e anormal de mica,si n-ar strica toti astia mici sa faca baschet,volei si altele sa se mai inalte.

Fetele vor alege barbati inalti din acelasi motiv din care baieti aleg fete inalte,pentru ca au GENE BUNE.
Barbatii cauta fete inalte,roscate (doar noi suntem adevaratii Arieni), voluptoase si cu bazin lat pentru ca asta e dovedit nu doar ca au sanse sa faca gemeni, deci genele bune se perpetueaza, dar si pentru ca nasc mult mai usor.
De asemenea, e dovedit ca roscatele, inalte si cu bazin lat au semnificativ mai mare sanse sa aiba gemeni PT CA POT, iar corpul profita.

Totul e deci CÂT SE POATE DE LOGIC si ÎNSCRIS IN CODUL GENETIC de la facerea omului de catre Dumnezeu.

| Plato a răspuns (pentru GeorGEBlaCKRidER):

"Un barbat sub 1.90 nu e barbat, e baietas"
Vedea-te-as, bărbatule, cum te descurci cu băiețașii gen McGregor, baietasii din Navy Seals, care aproape toti sunt sub 1.90, Khabib, Lesnar etc. Etc.
Daca te intalnesti cu astia o sa fii gen: "Aa.aa... imi sug pla singur!"
Ce ratat. laughing

Prietene, unu de 1.70 care stie ce face, iti baga mortu-n casa din doua palme.

| pagliaci a răspuns (pentru GeorGEBlaCKRidER):

Ești complexat de înălțimea pe care o ai și ai inventat niște aberații ca să te simți mai bine în pielea ta.

| zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns (pentru Plato):

Parerile tale graviteaza prea mult in jurul tau. Daca parul de pe corp te face barbat, inaltimea de ce nu te-ar face?
Aaaaaaaaaa
Pentru ca esti un midget

| Plato a răspuns (pentru zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz):

Wooww, asa e, cum ti-ai dat seama?

| RAY a răspuns:

Majoritatea da, inaltimea reprezinta o siguranta cautata de sexul opus de cand eram vanatori

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Nu accepti ideea ca nu suntem homo-erectus, asa-i?

https://youtu.be/0CKbNgdJo-M
laughing

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Suntem homo sapiens omule

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Siguranta*
Le e datã de caracter nu inaltime happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce siguranța poți sa emani la 1, 65, ca bărbat?

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Vrei iubit sau garda de corp? Ce legatura are siguranta cu inaltimea?
Bruno Mars pare foarte nesigur pe el, asa-i?
Napoleon nu oferea deloc siguranta, nu?
Stefan cel Mare nu ne spune nimic, oare?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai da vorbeste in numele tau... n-ai accepta unul la fel de inalt ca si tine?
emani daca sunt altii mai inalti dar mai praf, daca sunt inalti si mai atractivi ca si caracter.
Nu ai ce "siguranta" sa emani.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Tu esti in lumea ta omule, eu ti am oferit dovezi tu ramai in credinta ta oarba

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Nici una, nici alta.
Pare ridicol, dacă ma intrebi pe mine(strict ca aspect).
Napoleon era considerat înalt pentru sfârșitul secolului 18.
Depinde de inaltimea pe care o avea. Daca Stefan era chiar de 1, 5, nu văd cum ar putea sa "ne spună ceva"
Lui Napoleon si lui Stefan le atribui siguranța prin prisma faptelor lor. Ignora-le. Daca-i privești doar ca bărbați, nu ca personalități istorice, ce mai e atrăgător la ei?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu.
Sunt scunda eu, ca femeie.Ce sa mai zic de un bărbat de inaltimea mea.Ar fi aiurea.

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai stai putin, de ce sa le ignor faptele? Tocmai ca alea contează, alea arata barbatia, nu faptul ca te-a lasat natura mai inalt ca restul.

Ei au fost mici si inainte de a fi personalitati, nu s-au nascut imparati, domnitori sau milionari.

Sa inteleg ca daca vezi pe unul inalt automat crezi ca e cine stie ce barbat?
Doroftei s-a jucat cu multi care se uitau in jos la el.

Mi se pare ca va plac doar iluziile. Nu conteaza sa fie barbat, conteaza sa arate ca unul. Asta inteleg din ce zici tu.

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Nu ai oferit nimic.
Tu le spui gainilor ca au fost cândva dinozauri, deci sa manance carne. Nu mai sunt. S-au schimbat.

Nu suntem oamenii pesterii, nu mergem la vanatoare sa supravietuim, nu sunt ritualuri de imperechere, sexul nu e moneda de schimb.
Suntem civilizati, atributia principala e gandirea, intelectul, nu capacitatea de a prinde pterodactili.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Povesti ca mereu,numai suntem bla, bla cui i pasa de ce spui tu, realitatea te contrazice, noi traim in realitate nu in lumea viselor tale, daca ai fi ca PLATO ai recunoaste parca greci spuneau cea mai buna carte de vizita este fizicul, nu stii asta filozofule, nu stiai de admiratia frumuseti in Grecia antica de modelul lor de barbat

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Mda, totusi "realitatea" asta a ta nu te-a prea ajutat pana acum, pe mine "visele" da.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Ba da m-a ajutat foarte mult, cand o accepti incepi tot mai mult sa vrei sa cunosti nu sa traiesti in ignoranta totala

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Asa e, eu traiesc in ignoranta totala.

| Endoryus a răspuns (pentru Plato):

Ce amuzanta e baba mai sus. Saptamanile trecute facea misto de "ratatii" aia care aleg pe cineva dupa cum arata dar zice singura ca a ales pe unu de peste 190 laughing. Cum sa nu o adori?

| Plato a răspuns (pentru Endoryus):

Auzi si la asta de mai sus, ca sub 1.90 nu esti barbat, esti baietas.
Deci vreo 70% din trupele speciale, luptatori etc. sunt baietasi, nu barbati. laughing
El fiind un ratat la un computer.

Cu distinsa doamna nu comunic de cand a spus ca isi doreste "un penis adevarat", ulterior amintindu-i ca e panarama.

| Endoryus a răspuns (pentru Plato):

Am citit dar nu e ca m-am simtit. Am doar 183 laughing.Cum am zis mai sus, daca ai 190 nu inseamna ca nu cazi dintr-un pumn. Mai ales daca stiu unde sa il dau. Cat despre navy seal si altii de genul, cred ca media e undeva la 183/85 asa ca, mda.
Cat despre baba cotoroanta, e putin ca tine. Sta si face misto de cei care aleg dupa corp si restul dar daca ii prinzi raspunsurile din an in paste, si ea face parte din genul ala de oameni. Doar ca e prea narcisista sa isi dea seama. De aia cand ii se da cineva peste bot cu adevarul, da repede ignore. Plus ca are si un caracter infect. Acum ani facea mult misto de baieti si fete. Ba ca nu are penisul atat, ba ca ea nu are atatea kg. Si mai minte ca e o mama. Vai steaua ei.

| Plato a răspuns (pentru Endoryus):

Ca mine zici?
Adica?

| Endoryus a răspuns (pentru Plato):

Si tu esti in gura cu "corpul nu conteaza, poate sa fie balena pe uscat, conteaza doar sufletul " si rahaturi de genul. Fata de ea, tu esti stoic. Din ce raspunsuri ti le-am prins pe aici, nu te-ai intors din ce ai spus pe cand babaciunea, acum zice una, dupa zice exact opusul.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, fetele chiar prefera baietii mai inalti ca ele!
Unul din motive este ca, atunci cand poarta tocuri inalte, sa nu fie mai inalta ca barbatul, ca-i urat si jenant totodata, sa mergi cocosata langa un barbat micut.
Eu una, mi-am luat barbat de peste 1.90m

| Andreeush a răspuns:

Depinde.

| Frank51 a răspuns:

Mai inalti decat ele, da, nu vor neaparat un brad, sau nuc happy

| OldSoul a răspuns:

Cu siguranta prefera baietii mai intalti decat ele spre deosebire de cei mai scunzi fata de ele.

| Plato a răspuns (pentru OldSoul):

Cat timp ti-a luat sa întrebi 4 miliarde de femei?

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Majoritatea cuplurilor el este mai inalt ca ea, asta poate observa oricine, in profilele de dating a femeilor mereu apare partenerul dorit ca fiind mai inalt ca ele, tu vrei sa joci un fel de gica contra dar realitatea conteaza

| OldSoul a răspuns (pentru Plato):

Am intrebat direct universul prin intermediul unei clarvazatoare.
E mai rapid asa.

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Vezi ce i-am zis lui Hecate / Hecatei.

| Endoryus a răspuns (pentru Plato):

Ce i-ai zis in afara de prostii? Despre cine vorbim? Despre un milionar? Domnitorul Moldovei? DOamne feri, Napoleon. Vorbim aici de oameni normali, aia care trec pe langa noi zi de zi. Fetelor/femeilor le plac cei inalti pentru aceasta siguranta care le o ofera (mai mult sau mai putin. Daca are 190 nu inseamna ca nu cade daca ii dai una buna in barbie) si plus ca lor le place sa se simta "micute". Hai ca avem totusi o varsta, sa ne comportam ca atare.

| Plato a răspuns (pentru Endoryus):

Napoleon, mic cum era, a oferit siguranta unui Imperiu, nu doar unei femei.
Stefan, micut, s-a luptat cu un imperiu.
Bruno Mars era mic si inainte de a fi milionar. A avut SIGURANTA si a ajuns milionar.

Tocmai asta e ideea, siguranta uriasa a acestor barbati relativ mici.

| Endoryus a răspuns (pentru Plato):

Unul la cati omule? De ce nu vorbim de virginii aia ratati cu parul alb in cap? Care a trecut viata pe langa ei si nici o femeie nu s-a uitat vreodata la ei din cauza la ceva penibil ca inaltimea? Hai ca parca ai 15 ani. Devine penibila discutia.

| Plato a răspuns (pentru Endoryus):

Chiar nu cunosc si nu am auzit de niciunul. Arata-mi-l si mie, dar sunt ferm convins ca as gasi cel putin 3 alte motive pentru care n-a avut pe cineva.

| Endoryus a răspuns (pentru Plato):

Pune mana si citeste. Google e mare si nu e doar sa te conectezi la Facebook. Incet incet ma mut pe reddit. Crede-ma, e de toate acolo. Aici mi-am pierdut interesul.
Nu o sa vina niciunul in realitate sa admita ceva atat de trist si penibil. Orice om are orgoliu. Online esti anonim. Nu le pasa. Citest multe povesti. Multe frumoase si interesante, altele triste si penibile. CUm am zis, de toate.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Napoleon nu era mic de statura la vremea lui e un mit in fapt avea adică aproape 1.70 m.

http://www.rador.ro/......le-vremii/

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Pai daca avea aproape 1.70, era totusi relativ mic. Oricum, sursele sunt multe si impartite.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Omule tu nu intelegi ca in timpul lui avea o statura ok, de ce minti ca era mic?

| sofisis a răspuns:

Cele inalte da. De obicei vor ca baiatul sa fie mai inalt decat ele.

| Plato a răspuns:

Nu.
"Fetele" nu au o preferinta comuna, ca nu e nicio Comisie sau Consiliu care sa stabileasca pentru binele general.

| zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns (pentru Plato):

Credeam ca esti barbat. De ce iti dai mereu cu parerea in locul femeilor?

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Eu sunt fată, și sincer, nu am preferințe, doar să mă iubească și atât tongue
Poată să aibă 2m sau mai puțin de 1 big grin

| ForeverAlone97 a răspuns:

Normal. Băieții înalți sunt mai atrăgători.

| CleanHeart a răspuns:

Nu neapărat, eu ca de exemplu am aproape 1.60 și mi-au plăcut mereu băieții pitici dar am dat de un unu înalt și aia e, acum îmi plac și ăștia înalți.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de fiecare fata. Eu una nu am o problema cu inaltimea baietilor. Mi-au placut si baieti mai scunzi ca mine. Si ca mine cunosc si alte fete.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Depinde de fata.

| CosminCD a răspuns:

Nu neapărat. Poate doar la prima privire, dar depinde enorm și de celelalte caracteristici. Deci, nu cred!

| MariaEcaterina99Y a răspuns:

Eu cel puțin am aceaata preferința. ‘)) Toți tipii cu care m-am întâlnit au fost înalți. Însă, aici depinde de la fata la fata. Mie poate-mi plac baietii înalți, însă altei fete ii plac aia scunzi. Depinde. Nu suntem toate la fel. ‘))

| pagliaci a răspuns:

Mai înalți decât ele. 1, 93 am și femeile se tem de mine

| dmz123 a răspuns:

Depinde de inaltimea fetei, dar da..cred ca prefera baietii mai inalti

| Anonim53220 a răspuns:

Nu obligatoriu, un baiat are 1, 70 nu a avut niciodata probleme cu fetele, dar acum de la 1, 60 si ceva in jos nu e foarte bine

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonim53220):

Un baiat de 1.70m nu va avea niciodata probleme cu fetele de 1.50m pana in 1.60m, dar cele de peste 1.65m nu s-ar uita la unul de 1.70m, pentru ca, de poarta un pantof cu toc de, este deja mai inalta ca el si atunci trebuie sa mearga cocosata.
Din pacate, un barbat de 1.70m este considerat un barbat micut de statura.

| Anonim53220 a răspuns (pentru Violleta2022):

Intr-adevar e considerat, dar nu influenteaza negativ

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonim53220):

Nu ma intelege gresit, doar la inaltime m-am referit, nu la caracterul omului.

| zuppyby a răspuns:

Eu iti zic ca raspunsul la intrebarea ta este da...dar sa nu iti faci griji daca nu esti inlat, sigur exista si pentru tine o fata care sa te iubeasca asa cum esti tu, insa tu trebuie sa o cauti...parca ai 18 ani, nu? Ce inaltime ai?

| alexalx1234 explică (pentru zuppyby):

Am 2m sad

| zuppyby a răspuns (pentru zuppyby):

Pai si nu-ti face giji...la 2m esti destul de inalt

| alexalx1234 explică (pentru zuppyby):

Si e un avantaj ca am 2m?

| zuppyby a răspuns (pentru alexalx1234):

Evident ca da... daca mai esti si destept si ai un fizic putin atragatorvei avea cu siguranta succes la fete

| Treachery a răspuns:

Da

| LuccaToni a răspuns:

Mai inalti decat ele, probabil un procentaj foarte mare. Acum nu cred ca au o preferinta sa fie exact mai mare de 1.90.
Pentru unele e cam nasol daca ea are 1.65 si e impreuna cu cineva de 1.92