| AldeaDorin a întrebat:

Voi cum copiati la teste?

8 răspunsuri:
| GuessWho a răspuns:

laughing draguta intrebare
Pai de exemplu eu am husa de la banca usor rupta.si bag foaia dedesubt.si vad toot`h.
Sau am bluza de treining si pun hartia si deschid bluza de treining cate putin. citesclaughing inchid la loc.
Sau pe spatele fituicei am raspunsurile.big grin

| cosmin2221 a răspuns:

Da cu siguranta! laughing

| FanMJJ a răspuns:

Pfff daca stai la perete sau la geam stai rezemata de perete sau de geam si te faci ca gandesti, si te mai uiti la profa, si in momentul in care nu se uita te uiti la foaia colegului

| G a răspuns:

De obicei bag fituicile in penar. sau daca am pix cu guma din aia in locul unde il tii cu degetele, scriu pe guma. sau pe radiera. laughing
anul asta stau in banca de la perete, cred ca ar incapea scrise cateva lucruri pe partea de perete acoperita de banca.
anul trecut aveam mese alaturate doua cate doua, cand profa era la catedra (si daca nu era una mai a dracului, care sa-ti dea nota mica daca te prinde copiind sau mai stiu eu ce) luam manualul, il tineam intre mese astfel incat sa fie acoperit cat de cat de picioarele lor, si il deschideam si ma uitam. dupa aia il puneam jos. laughing
pe mesele respective prindea creionul, puteam sa scriu cateva formule, iar dupa ce nu mai aveam nevoie de ele le stergeam repede cu degetul.
anyway daca ai profi severi si naspa recomand cu caldura invatatul (sau tocitul, daca nu-ti place lectia/materia).

| DraPraaHaarp a răspuns:

Eu intotdeauna copii din caietlaughingpur sh simplu cand nu e atent/a profu/alaughingnu ma complic cu fituici. a da sh mai scriu pe copertele cartlor sau a caietuluilaughing

| HH_2726 a răspuns:

rolling on the floor

Pai sunt fooarte multe optiuni rolling on the floor
Depinde de situatie big grin
Daca profesoara sta in spatele meu sau langa mine rup foile din caiet si le bag sunb fundblushing. Daca sta la catedra pur si simplu deschid caietu si copiezbig grin.sau imi fac fituici si le bag pe maneca bluzei. si inca o optiune ar mai fi sa scriue pe palma raspunsurile laughing si de ce nu p coerta caietului cu creionu fara sa fie prea vizibil. Daca ai in jurul tau colegi de treaba iti mai pot sopti si ei.
Bafta la testewinking

| chupachups1234 a răspuns:

Pai eu de cele mai multe ori scriu pe o rigla transparenta cu creionu si nu se vede decat cand o pun pe foaie alba. Alte obtiuni sunt sa scriu pe banca tot cu creionul, nu foarte vizibil sau pe mana sus unde e acoperita de maneca bluzei sau pe picior tot asa acopar cu panalonii. La orele unde avem in laboratoare cu scaune de lemn scriu pe scaun astfel incat cand desfac picioarele sa se vada. Sau bag fituica in penar, sau scriu pe radiera sau de-a lungul creionului. Cam astea ar fi.

| mee_2164 a răspuns:

La ce profi am eu nu pre pot sa copiez asa ca imi invat. Dar am vazut pe TPU un site, http://www.fituica.com/.Sper ca te-am putut ajuta