| Anonimzece a întrebat:

Voi cum invatati?

Răspuns Câştigător
| alexutza071 a răspuns:

Eu invat logic, adica citesc fraza si incerc sa fac legatura intre cuvinte, pur si simplu, logic, nu tocit

4 răspunsuri:
| zalisa a răspuns:

Scheme + memorare = secretul invatatului eficient

| JustMe_8472 a răspuns:

Invat bine, nu excelent (adica nu 10 pe linie), dar invat bine :*

| JustMe_8472 a răspuns (pentru JustMe_8472):

Dar de obicei, seara cel mai bine. Citesc ceva si apoi incerc singura. Incep cu cate o propozitie, si tot asa, pana termin

| AndreeaE a răspuns:

Eu nu am nevoie sa tocesc dar daca este ceva mai mare si trebuie sa-l invat ca pe poezie citesc de 10-15 ori lucrul acela si dupa incerc sa-l spun singura!