| Eff a întrebat:

Voi cum va dati seama cand un prieten este adevarat sau nu? Adica daca ar ramane langa voi indiferent de ce s-ar intampla... sau daca ar plange daca, Doamne fereste, maine ati muri?
Eu nu cred ca mai sunt multi astfel de oameni... Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

Se spune ca prietenul la nevoie se cunoaste! Deci cel mai bine iti dai seama de sinceritatea unui prieten, daca te ajuta atunci cand tu ai un necaz, o nevoie, o problema etc. Daca incearca sa te aline, atunci cand tu suferi si daca se bucura alaturi de tine, cand tu esti fericit. Acela este prietenul adevarat, dar, din pacate, dupa cum ai spus si tu, nu prea mai exista multi. Sunt pe cale de disparitie!

2 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

O asa deplina incredere nu am in niciun prieten.
Dar sunt persoane care s-au dovedit a fi loiale.

| Caia a răspuns:

Multi dintre prieteni sunt niste falsuri...Rar gasesti un sprijin, o consolare in momentele grele. De exemplu in jurul meu am doar prieteni falsi. am incercat sa-i testez pe fiecare in parte si.straight face. Pe unii ii recunosti dupa ochi iar pe altii dupa comportament
In viziunea mea prietenul adevarat este cel care e total diferit de mine dar cu toate astea prietenia dintre noi ar fi una perfecta, fara certuri, interese,"misto-uri" etc.happy