| secessumaeternum a întrebat:

Voi de ce continuati sa traiti?

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ca sa conduc autotrenuri, camioane si eventual autobuzul daca ajung sa ma satur de autotren, sper sa dispara odata criza asta sa imi reiau activitatea.

NOname
| NOname a răspuns:

Pentru că pot.

| mona a răspuns:

Pentru ca mai am zile...

| MarianWLF a răspuns:

Am un scop de realizat, refuz sa mor pana nu il indeplinesc.

| Wehrmacht a răspuns:

In acest moment sansele ca eu sa mor din motive naturale sunt undeva pe la 0 si imi este mult prea lene sa mor din alte motive.

| positivity a răspuns:

Continui să trăiesc deoarece am o singură viața la dispoziție și nu merită să o irosesc. Am încredere în mine că pot reuși să fac tot ceea ce îmi propun. Am aspirații pentru viitorul meu, planuri ce știu sigur că se vor realiza.
Merită să trăiesc, o fac pentru mine!

| zurick a răspuns:

Pentru ca desi caut fericirea si nu o gasesc, nu-s o lasa ci o luptatoare care prefera sa planga si sa lupte in loc sa-si curme suferinta prin moarte.

| PedoBarbie a răspuns:

Deoarece mi-e lene să mor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Habar n-am.

| AdrianVoicu a răspuns:

Traesc ca sa mananc

| Public22 a răspuns:

Pentru ca nu ar trebui sa decidem cand sa murim.

| Peaches a răspuns:

Pentru ca am primit acest dar de la Dumnezeu, eu nu il arunc. Daca am aparut pe lume inseamna ca am ceva de facut aici, ca viata sa continue.
Eu vreau sa fac bine in jurul meu, sa infrumusetez obiecte, stari sufletesti si...tot ce pot.
Sper ca asta ajuta. Have a nice life!
~Roxetta

| badboybitter a răspuns:

Pentru ca am alaturi de mine toate persoanele care au incredere in mine, care imi dau puterea sa merg mai departe si sa cred ca totul o sa fie bine.

| Skyglory95 a răspuns:

Continuam sa traim ca sa ducem specia umana mai departe! nu risipim viata care ne-a dat-o Domnu! si mai traim pentru ca unii au nevoie de noi ci nu de amintirea noastra!

| iiHiddenDay a răspuns:

Pentru ca, chiar daca nu este tot timpul roz, viata noastra, avem persoane in ea, care ne-o fac sa para asa!