| Mihaela_5726 a întrebat:

Voi la ce varsta ati inceput sa fumati? SINCER!

13 răspunsuri:
| ChocaholicBi a răspuns:

Am fumat la 13 ani dar m-am lasat la 19 ( acum un an ).
Daca mai fumezi eu iti recomand sa te lasi, mai ales daca nu ai plamani puternici sau daca ai mai putin de 15 ani.

| Jigsaw a răspuns:

Niciodata si nici n-am de gand happy

| Adredemesconf a răspuns:

Nu fumez, și nici nu o sa am de gând.

| deniisu a răspuns:

La 12happyda eu fumez numa la chefuri si asa oczional adica o data la cateva luni si sunt foarte hotarata sa nu ma apuc de fumat(adica sa fumez in fiecare zi)

| dan_1805 a răspuns:

14 ani

| Kiddzo a răspuns:

De la 12 ani, iar acum am 14.

| Lexiiii a răspuns:

Pai de anul trecut.Eu acum am 15 ani.Dar fumez foarte rar, am zile cand nici nu imi trebuie sa fumez.Iar altele in care daca fumez ma calmez.
Tu de la cati ani?

| Serafir a răspuns:

La 6 ani am fumat prima data, de fumat bine bine de la 16-17 ani

| NancySweetty99 a răspuns:

In ziua de azi copii se apuca de fumat de la 11, 12 ani...e grav daca la varsta asta fumezi vreo 2 tigari pe zi la 20 de ani ce faci? Eu nu fumez dar cred ca o sa o fac U la ce varsta ai inceput?

| Mihaela_5726 explică:

Eu fumez de la 13. nu mai stiu sigur si acum am 14

| tkdmary a răspuns:

La 11 ani :-s

| jjustme a răspuns:

Eu una am inceput sa fumez in clasa a 8 a (mai mult ma prosteam pe vremea aia) dar usor usor am inceput sa fumez "normal".nu te sfatuiesc sa faci lucrul acesta pentru ca eu fumez de 6 ani si deja am devenit dependenta,, fara foarte multa vointa nu vei reusi sa te lasi.gandeste-te bine inainte la sanatatea ta si dupa aia daca iti convine sa aruci atatia bani aiurea pe tigari. sper ca te-a ajutat raspunsul meu.bafta

| jjustme a răspuns:

Eu am inceput sa fumez in clasa a8a (mai mult ma prosteam pe vremea aia), acum am 6 ani de cand fumez si deja pot spune ca sunt o fumatoare inraita fiindu-mi foarte greu sa ma las.Nu te sfatuiesc sa faci acest lucru pentru ca la un moment dat cand organismul tau nu va mai putea "suporta" tigarile fara foarte multa vointa nu vei putea sa te lasi.Intai de toate gandeste-te daca merita sa-ti distrugi sanatatea in favoarea tigarilor iar dupa aceea gandeste-te daca iti convine sa dai atatia bani pe tigari aiurea. sper ca ti-am fost de ajutor