| Fetitza_7841 a întrebat:

Voi lace varsta credeti ca ar trebui o fata sa aiba un iubit?confused

7 răspunsuri:
| CristineDelaruss a răspuns:

De la 12 ani in sus.
Bine acum, depinde si de cum arati la 12 ani, sau cat de dezvltata esti atat fizic cat si cultural.

| Vizitiul a răspuns:

La varsta la care poate discerne intre iubire si atractie, minciuna si adevar, ratiune si imaginatie etc., asta pentru a fi apta. Nu am dat o varsta anume pentru ca a fi apt nu inseamna a avea 14 sau 20 de ani, ci a avea ceva experiente de viata in spate.

| Enma a răspuns:

Ce pot spune eu ca am avut pr sarut la 10 ani... laughing pai nu cont atunci cand iubesti iubesti eu doar m-am jucat putin

| Foca a răspuns:

Buna. De la 14 ani in sus, nu este nici o problema.
Succes.
Ciaowinking

| CARLI a răspuns:

Cam de la 13-14 ani un iubit adevarat! Nu ca inainte ca doar iti place de el! Asta e parerea mea happy

| FantasyBoy a răspuns:

De la varsta la care fiziologic este apta pentru asa ceva, in orice caz, dupa aparitia primului ciclu menstrual. Majoritatea fetelor isi fac un iubit(se intelege ca nu vorbim aici despre prietenie platonica...) pe la 12, 5-13 ani.

| Andi9912 a răspuns:

La 15-16 ani este cel mai in masura sa faci un prieten pentru ca atunci simti iubirea si va puteti intelege mai bine tu si persoana iubita... eu de la 16 ani am avut prima prietena