| andreeutzaa a întrebat:

Voi nu credeti ca rapul a murit si a devenit comercial? Adica unicul care il mentine in picoare ca stil de muzica e Eminem! Acum ceilalti raperi au devenit comerciali si fac piese care sa placa la lume doar pentru ritm si nu pentru mesajul care ar trebui sa il transmita.Multi ca snoop dog si lil wayne fac melodii in care vorbesc numai de bani femei si masini in timp ce Eminem vorbeste de probleme societatii si de cat de complicat e sa fi ca el in viata. Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| DoK a răspuns:

Sunt de acord rapul romanesc e pe cale sa moara, mie tot imi place kintecele lui Eminem. Dar daca sa fiu sincer cel mai mult imi place rapul din Russia. stiu la perfectie limba rusa si ador apul lor.

5 răspunsuri:
| GangstaGlock a răspuns:

Eminem acum nu mai canta rap acum, nu stiu cum sa zic nu mai e original, nu mai canta despre strazi, eu respect vechiul Eminem! Respect 50 Cent, Respect 2Pac,Respect Redman, Respect Method Man, respect Cypress Hill, si altii, pentru mine HIP-HOP-ul nu moare niciodata!

| Stimyboy3 a răspuns:

Am doar un raspuns

| Stimyboy3 a răspuns:

Se zice mai ales ca rapu romanesc ii gata,mort,dead, fumat etc...
Am o replica la asta si daca nu stiati puya si alti raperi romani au ajuns comerciali din cauza banilor, deci daca vreti sa nu cada si ceilalti raperi romani cumparatile albumele nu le downloadati de pe net ca asa nu castiga baniwinking

| Stimyboy3 a răspuns:

Si asta ii replica mea, facuta de mine, suna cam asa

| Stimyboy3 a răspuns:

Se zice ca rapu romanesc este pe sfarsite
Ca toate studiourile-s deja parasite
Dar ascultati ce aude-n difuzoare
Chiar daca Sisu a intrat la inchisoare
Inca se aude-n boxe rapu romanesc
Si voi duce tradia mai departe cat am traiesc
Puya a urcat pe scena si v-a dat din prima clasa
Va lasat pe toti sa stati cu capu pe masa
Parazitii v-a dat jet cand a trecut la un subiect
Va facut in toate felurile si asta-n direct
BUG Mafia a ramas de la inceput la fel
A ridicat multimea iarasi catre cer
De codu penal nici n-am ce sa va mai zic
Inafara de faptul ca m-au facut sa ma ridic
Si sa strig in gura mare jos cu politicienii
Ei sa cada-n jos si sa urce liceeni
Ca ei sunt noua generatie care o sa faca rap
Si-o sa bage bas la maxim iar la voi in cap
Iar despre Spike ce sa zic? e realitate
Vede cum e viata aicea nu ca-n alta parte
Guess Who a facut acum inca un protest
A facut dintr-o poezie inc-un manifest
Nimeni altu va arata cat de tare ne doare
Bagand p.a-n voi cand sunteti la stramtoare
Iar de cate ori aud de Cedri2k
Ma face sa vad si altceva-nafara de bani si femei
Uite ca si Nane se face mai auzit
Dar lasati deoparte faptul c-a furat un bit
Cum a zis si el, bah tu esti tampit?"
Asta-i un mixtape deci nu mai comenta nimic
Anonim m-a facut mereu sa zambesc
Cand aud ce po-a sa zica iar ma prapadesc
Mi-a placut la nebunie mereu sa-i ascult
Cum face caricatura din orice incult
Morometii au ajuns din nou la microfon
Si ne-a aratat ce inseamna sa-ti impui un ton
Eli deja-i cunoscut acum in toata tara
Si el baga rapu-n tine chiar din Timisoara