| RoooneyThePuf a întrebat:

VOi pe ce ati invatat cel mai greu sa mergeti dintre role si bicicleta? Eu bicicleta.a...si va rog dati-mi mai multe trucuri de invatat mersul pe role {pentru prietena mea}...pentru a invata cat mai rapid. fundita pentru cele mai bunehappy:d

Răspuns Câştigător
| JustMe a răspuns:

Si eu am invatat mai greu sa merg pe bicicletahappy
Legat de mersul cu rolele, spune-i sa se tina de ceva la inceput, sa se aplece un pic in fata cand merge ca sa nu pice pe spate. Si sa invete in spatii cat mai putin aglomerate, in niciun caz pe soseaua plina cu masini. Deasemenea sa poarte la inceput casca/genunchiere/cotiere sa nu se accidenteze si sa se sperie de mersu pe role.
BAFTA:*

3 răspunsuri:
| Drums a răspuns:

Pe bicicleta e mai greu, pe role e mai usor.prima oara sa meraga in casa apoi afara.nu cred ca trebuie sa dai prea multe explicatii, cred ca stie si ea sa-si miste picioarele. oricum stii ca cel mai bine se invata din greseli asa ca na, cateva cazaturi nu strikbig grin

| x_7728 a răspuns:

Pe bicicleta nici acum nu am invatatlaughing stiu sa merg doar pe cea cu 4 rotiblushing. Cat despre role, cel mai bine e sa isi ia la ea echipament de protectie prima oara [ casca, genunchiere, cotiere ] si pur si simplu sa mearga, totul va veni de la sine. [ inevitabil, cateva trante tot o sa ialaughing ]
>big grin

| kitto a răspuns:

Sa explic aventurile mele, huh laughing Prima oara cand am invatat sa merg pe bicicleta am fost pe un stadion din oras unde era iarba mai mare ca in junglalaughing totul era bine pana mi-a dat drumul "prietena" care ma invata si am luat toate cosurile de gunoi la rand laughing... Oricum spre casa laughing ma gandeam la saracele masini pe langa am trecut. cel putin la usile lor laughing... imi e mila de proprietari cand or fi vazut ce semne aveau pe usihee hee da ce sa spun eram si eu mica big grin si totusi bicicleta a fost pentru mine un mister total laughing numai cand ma gandesc in cati boscheti am intrat big grin.

Anyway partea a2a. rolele sunt super inveti repede sa mergi cu ele. chiar daca prima oara cand le-am pus stateam pe o panta. si cum eram paralela laughing m-am pus cu spatele si... nu vreau sa ma mai gandesc la ce am facut pana am ajuns unde era asfaltul drept laughing), cat despre truc, incearca sa mergi pe vine cu un picior care sta in spate pe prima roata tongue, ma rog nu stiu daca intelegi la ce m-am referit si scuze big grin cred ca am scris cam mult laughing)