| Byb2001 a întrebat:

Voi rezistati sa va spălați cu apa rece?

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e bine pentru ca organismu trage probleme in timp

| Adry05 a răspuns:

Nu, e chin pentru mine, chiar și la piscină când bate soarele pe tine laughing oricât mi-ar fi de cald, tot cu apă caldă mă spăl mereu

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da. Te obișnuiești.

| Celcestietot a răspuns:

Da. Tu?

| Byb2001 explică (pentru Celcestietot):

Da dar nu prea mult ce e rece

| Celcestietot a răspuns (pentru Byb2001):

Cica este sanatos un dus cu apa rece

| CodrutElian1990 a răspuns:

Pe maini si fata da! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Vara când sunt zilele acelea toride simt nevoia de un duș rece. tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, dar am început treptat si o fac rapid. Dar cam la 2-3 bai reci îmi trebuie o baie caldă, călâie sau un duș scoțian. Nici nu cred ca e sănătos spălatul permanent doar cu apă rece. Mă gândesc la cei din regiunile nordice unde lucrul ăsta e o tradiție din câte știu. Dar în același timp sauna e la fel de importantă pentru ei. Și am tras concluzia că corpul trebuie să-și tragă totuși căldura de undeva.

Tata îmi povestea că în armată aveau apă caldă doar de 2 ori pe săptămână (si aia probabil dezmorțită), în rest se spălau cu apă rece. De aici m-am ambiționat și eu laughing

| DeathOfDreams a răspuns:

Da, îmi place mult mai mult decât cu apă caldă. Poate e și o chestie de obișnuință.

| Michaeel a răspuns:

Cum sa rezist? Nimeni nu poate rezista la apa rece sau apa fierbinte, de aia cea mai buna e apa calda. Degeaba zic unii ca ei pot și alge prostii ca ar îngheța în apa aia.

| aneliram a răspuns:

Da.

| Anonima163333 a răspuns:

In general, nu prea, dar daca este foarte cald afara si sunt transpirata, rezist.