| roox a întrebat:

Voi vă vaccinaţi împotriva virusului AH1N1?hee hee

Răspuns Câştigător
| xoBridgetXO a răspuns:

Nu... din 3 motive mari si late:
1.Se spune ca boala este facuta in laborator, si au rasoandit-o in aer special pentru a se cheltui bani in plus.(si eu nu sunt asa vulnerabila).
2.Se spune ca vaccinul contine o doza din boala
3.Raspunsul este la fel ca al Katiei...are prea mult mercur(mai mult decat cel pentru sifilis "c2rem")

32 răspunsuri:
| dulc3'maria a răspuns:

Da ce'ss eoo cobaioh go onnu.nicidecum.mai bine mor dar stiu ca nu mi-o fac cu mana meawinking

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu straight face Nu am incredere in asa cevawinking

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu am de gand sa fac acest lucru.

| Marii a răspuns:

Vecinul meu e in spital din prima zi in care a facut vaccinul. happy

| anaid a răspuns:

Mi-au dat si mie un formular de la scoala dar nu ma vaccinez. Din clasa de la mine se vaccineza o singua persoanawinking

| xibalba a răspuns:

Mirunik24, cati oameni "au dat coltu' " de la vaccin?

Da, m`am vaccinat deja acum 6 zile.

| Pho3nix a răspuns:

Nu. Si nici nu cred ca o voi face.

| c0rn3l1uss a răspuns:

Nu

| Pepper9 a răspuns:

Nu.Pentru ca acum nu patesc nimic, dar de unde stiu eu ce o sa patesc in vreo 2 ani de ex?
Si parca am auzit ca daca medicii de familie nu accepta sa vaccineze pacienti, isi pierd locul de munca.Sau daca nu se vaccineaza thinking
Mi se pare o porcarie.Nici un alt vaccin nu a fost asa.Am trecut cu bine de gripa aviara.Toti batranii isi fac acum vaccin pentru ca a murit toni tecuceanu(sa se odihneasca in pace)de AH1N1(cica). Si toate porcariile de la Tv, ziare etc nu-s adevaratestraight face
Si au venit asistentele la noi(cls a 6-a=12, 13 ani) ca daca vrem vaccin pentru gripa porcina, cu acordul parintilor, cand e interzis vaccinul pentru copii sub 16 ani oh go on.Am mai auzit la Tv(nu cred ca-i adevarat dar ma rog)ca nu mai trebuie acordul parintilor, ci ne vaccineaza cum vor si cand vor.Parca suntem animale!:O
Mai sunt si alte cauze impotriva vaccinului, dar nu vreau sa ma lungescbatting eyelashes.

| Cryssy a răspuns:

Nu. In niciun caz.

| JoJo a răspuns:

Nu. Nu vreau sa dau motive peste motive, pur si simplu nu simt nevoia sa-l fachappy

| mariaw a răspuns:

Da. uite ca l-au testat si pe mine si n-am murit.inca

| DianaLostInDreams a răspuns:

Nu.Peste cativa ani vor inventa probabil alta boala la care va aparea un nou vaccin.

| @@ a răspuns:

laughingwtf?
eu m-am vaccinat
si cum adica mai am doar 3 ani de trait?
nu ti se pare stupid katya?
ne vedem peste 3 ani atunci...si daca e cum spui tu te invit la inmormantarea mea

| AdaIoana18 a răspuns:

Eu una nu stiu sunt asa intr-o dilema intr-un fel ar avea si avantaje acest vaccin deoarece chiar daca ai face acest virus la-i face intr-o forma mai usoara, dar ar exista si niste dezavantaje deoarece din cate m-am documentat eu au fost 17 oameni care au facut reactii adverse. Acuma nu stiu ramane de vazut daca il fac sau nu...

| roksy a răspuns:

Nu

| ♂ яαυℓ ♥ ♫ ‹з a răspuns:

Nu! Am auzit ca cica vor sa mai imputineze din populatie. laughing

| andrei123 a răspuns:

Never

| ChibiRose a răspuns:

Nu! Ai vazut cati oameni au dat coltu'? NU vreau sa ajung la TV drept caz esuat de vaccin.

| ChibiRose a răspuns:

Dau la TV ca au murit acum 2 zile in 24 ore inca 2 oameni, 2 oameni pe zi X7 zile in saptamana =14 morti pe saptamana, te-ai lamurit @xibalba?

| fsdfdsfdsf a răspuns:

Stai sa iti explic...

Nhw`.

| xoBridgetXO a răspuns:

Nop. Nu-s cobai laughing si nu vreau sa mor chiar acum. Ei bine daca nu mor de asta mor de asazisul "sfarsitul lumii" din 2012. Hehehe`, nu cred ca se intampla fireste astia vor sa bage spaima-n lume laughing. Referitor la vaccin: sa nu-l faciwinking

| scumpik a răspuns:

Eu nu.sa stii ca am atatea persoane pe care le cunosc si care imediat dupa ce au facut vaccinul direct la spital au mers.au inceput sa aiba febra, si alte simptome.nu-ti face griji tot vom merge odata acolo sus si asta nu va depinde de noi sau altcineva ci de Dumnezeu. si inca ceva mai stiti ca acum un an in tara era cica gripa aviara si au fost omorate atatea pasari nevinovate.deci nu ma voi vaccina.acum eu ti-am zis parerea mea dar fiecare are viata lui si decide pentru el

| zumba zumba a răspuns:

Cine e prostul sa faca asta sa mor sau ce?

| creatza_6783 a răspuns:

Nu

| madalykuka a răspuns:

Eu nul fac si app cica in 1979 parca nu mai stiu exact anul a fost tot un fel de vaccin ca asta in america cu scopul de a mai reduce din populatie,,,
cautati pe youtube,,,, si sincer nul faceti,,winking

| Nimeni_7600 a răspuns:

Eu am avut ocazia si ink mai am ocazia sa ma vaccinez dar nu fac acest lucru. am cam aceleasi motive ca si " Katya". Acum fiecare face ce vrea!happy:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu m-am vaccinat si nici nu ma vaccinez si am 3 moive intemeiate:
1.Nu este suficient testat si poate si daunator.
2.Se aude ca persoanele care s-au vaccinat impotriva virusului AH1N1 nu mai au mai mult de 3 ani de trait.
3.Contine mult mercur(hg), care este toxic si care dovedeste motivul al II-lea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si normal ca m-as vaccina daca as avea peste 16 ani.momentan am 14 si nu pot. Cat despre vaccinare, parintii mei s-au vaccinat si au vorbit cu doctorul de familie, este o tampenie.nu se moare din asa ceva in niciun caz, si ce este la tv. nu este real, assa fac cei din presa: daca moare cineva, si s-a si vaccinat, dau vina pe vaccin. Si nu contine mult mercur vaccinul, cel pentru sifilis, nu se facea tot cu mercur?