| anonim_4396 a întrebat:

Vorbiti cu parintii vostri/sau ati vorbit in timpul adolescentei despre viata sexuala? Au fost deschisi fata de voi,sau ati fost nevoiti sa cereti sfatul altor oameni(alte rude/prieteni, etc.)?

Răspuns Câştigător
| Danutul22 a răspuns:

Tata ma lua directhappy ce dor imi e de ellaughing eram cu el in parca, aveam cam 15-16 ani..si a trecut o tipa...ma uitam eu acolo si asa, brusc.el a inceput : ''Prezervative golane..prezervative... daca nu vrei, sa vezi tu daca e sa ai o fetita, cati de astia ca tine o sa bati.'' eu am si o soralaughing de asta a zis..in general, sunt deschisi..si normal, e ok sa ceri si sfaturi de la tovarasi :d Take care;*

4 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Prin clasa 9 - 10 il gasise pe tata chefu de discuti isa imi explice.(pe la 16 ani aveam atunci)Iar eu frumos ma uit la el si ii spun " STiu, ca am citit pe net " A rasuflat usurat big grin

| 0PopaPorno a răspuns:

Cu tata n-am vorbit niciodata laughing
Cu mama am vorbit, de mic mi-a explicat asa in mare cum e treaba, dar daca ii zic eu mai multe sau intreb chestii mai 'deep' legat de subiectu asta se rusineaza gen laughing)))) Vorbesc mult cu o verioara despre asta si cativa prieteni.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am vorbit de toate cu mama ca tata nu am avut de mic, si ea era si una si alta, deci da, am vb despre tot deschis.

| paezi a răspuns:

Sigur, noi spuneam chestii legate de sex sub forma de gluma si maicamea incepea sa ne explice serios...
Fratemiu o pune pe ea sa-i cumpere prezervative cand merge in oras, si ea ii cumpara tot timpul laughing