| Simonaaaaa4545 a întrebat:

Vreau intr-un grup pe whatsapp! N-am prieteni happy

4 răspunsuri:
| wpetterssone a răspuns:

Prieteniile nu se fac pe Whats App sau orice altă rețea socială, ci se fac pe stradă, unde întâlnești oameni reali.
Prieteni poți găsi în locuri în care nici nu te aștepți să îi găsești. Eu am găsit prieteni cu ocupații comune (cel mai bun tip de prietenie), și călătoresc.

| Simonaaaaa4545 explică (pentru wpetterssone):

Mda,nu prea gasesc prieteni la scoala, pe strada cu toti fumatorii si terminatii, sunt prea multe bisericute...

| wpetterssone a răspuns (pentru Simonaaaaa4545):

Există cel puțin o persoană care îți poate fi prieten adevărat. Nu cauți unde sunt ei.
Mie îmi place să pilotez. Caut alți oameni care pilotează, mă împrietenesc cu ei și poate îmi vor deveni prieteni adevărați.
Prietenii nu trebuie să fie neapărat de la școală. Te poți întâlni cu ei în parc, la cursurile activitățiilor tale favorite.
Vei găsi un prieten atunci când vei vedea că acea persoană are cu tine preocupări comune. Dacă vezi că este o fire acidă sau conștientizezi că acea persoană îți schimbă comportamentul spre rău, atunci îndepărtează-te de aceea persoană. Fii prevăzător, și ocolește primejdia!

| LucaMarcel a răspuns:

Vreau într-un grup cu prieteni