| adryanna_7314 a întrebat:

Vreau neaparat un catel! dar parintii nu m lasa...imi spun ca e complicat s cresti un animal l apartament, mai ales ca stam si l etajul 5...cum as putea s ii conving s m lase?

2 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Eu te-as sfatui sa nu-ti iei, dar pana la urma e decizia ta. Daca locuiesti la bloc e greu sa cresti un catel.Trebuie sa-l plimbi dimineata, seara, sa-l speli(si nu ai altundeva sa-l speli decat in cada de baie, si parintii tai vor trebui sa fie de acord si cu asta), sa-l duci la veterinar, etc.Si nu prea cred ca un caine e fericit daca toata viata e obligat sa stea intr-un apartament. Te-ai gandit si la asta?

| Anonimatttt a răspuns:

Pai ai putea sa le spui ca iti doresti foarte mult un catelush iar daca l-ai avea vei tine mult la el adica il vei ingriji si vei avea grija de el zilnic fara ca el sa faca vreo boroboata...si fara sa ii supere.si ca le vei ramana recunoscatoare pentru ca ti-au luat un catelush...sa imi spui daca iti este de ajutor raspunsul