| Usordargreu a întrebat:

Vreau niste porecle pentru fete pitice si pentru fete cu ochi albastri
Plz

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Alege-i tu una, care crezi că o definește: candygirl, blue eyes, Pitikot/piticuț, Degețel
Iar dacă e mai plinuță:: dovlecel, pepenaș, bulgăraș, bubbles, brioșă, brioșica, gogoșica, balonaș etc

http://www.nicknamess.com/nicknames-for-short-girls/

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca nu e frumos, sa pui cuiva porecle.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La noi in generala acum ca ma uit inapoi, era cam urat sa poreclesti pe cineva. Dar aveam paduchioasa clasei, care avea mereu paduchi, aveam imptutitu clasei care mirosea groaznic, aveam sobolanu clasei care avea fata de sobolan, si tot asa. Dar cred ca nu e corect sa pui o porecla cuiva, cel putin moral.

| Usordargreu explică (pentru anonim_4396):

Aia de care zic e cea mai buna prietena a mea
Si nu se supără pentru ca pana acum a avut o grămadă de porecle si eu vreau una drăguță nu urata

| anonim_4396 a răspuns (pentru Usordargreu):

Daca e cea mai buna prietena a ta, de ce vrei sa-i pui porecla
?
miniona, pitica, **** cu motz, Nu exista o porecla draguta happy
daca te prindea cu paduchi, si te numeau toti paduchioasa? asa in gluma, o porecla dragutga. da-mi tu un exemplu de porecla draguta, dar fara porecle pupincuriste gen, faraoana mea, lumina ochilor mei miniona, sau ce iti mai vine in minte. ca sunt 2 extreme. porecle cu care vrei tu sa te definitivezi pe scara sociala, sau celelalte, de pupincuristi, creata frumoasa, ochi mari, sefa sefelor, etc happy de mijloc, pe alea, le folosesc astea de nu sunt sigure sau siguri pe care parte sa se dea, si isi lasa loc.

| Usordargreu explică (pentru anonim_4396):

Eu pana acum i am spus minion

| floresdemayo a răspuns (pentru Usordargreu):

Alege-i tu una, care crezi că o definește: candygirl, blue eyes, Pitikot/piticuț, Degețel
Iar dacă e mai plinuță:: dovlecel, pepenaș, bulgăraș, bubbles, brioșă, brioșica, gogoșica, balonaș etc

http://www.nicknamess.com/nicknames-for-short-girls/