| nikooleta a întrebat:

Vreau niste statusuri originale si frumoase. Funda*

6 răspunsuri:
| RoRoxana a răspuns:

Buna:*

Ea nu stie cum e dragostea, Si intr'o zi poate va invata, Dar atunci •[NU]• va mai fi a ta, ca n'ai stiut sa ai grija d ea.

InDiFereNt prin ce v0m treCe, si cat Va fi de greu, daca` tu tReCi ` peste Greu, Trec` si Eu!

"Ai retrezit copilul ala care demult l-am alungat din mine! Ooo da, e din ce in ce mai bine!"

"Mi`e dor sa tsipi la mine cand te suparam, mi`e dor sa te alint cum numai eu o faceam; x"

"Viata merge inainte indiferent de ce-ai facut ♥ Zambeste si fii dulce la fel ca la inceput"

"Doamne, imi fac si cruce! Cand vad cate-o panarama ce bine o duce!"

"Nu esti decat o marioneta…si-ti dai impresii, esti "vedeta"ma faci sa rad, esti chiar penibil, dar tu te crezi "irezistibila"

Astea sunt problemele care ma apasa, prefer sa zic "atentie!" cand altu zice "lasa!

Si ma feresc sa te sun Sa te'ntorc din drum De mine stiu c'ai uitat In pat m-ai lasat Te grabeai sa pleci Dar nu ai habar Ca orice-ai face acum Ar fi-n zadar"

Credeai ca treci prin viata fara sa pasesti pe jar, credeai ca scapi dar, ce urmeaza ink n'ai habar `!

"M`am int0rs. chiar daca schimbata. Nu ai cum si nu poti uita desi nu`ti vine sa crezi eu sunt fetita aia care te iubea candva"

Tot timpu` cate O proasta vorbeste aiurea`. Nu se simte` bine daca inchide gura!

Haide s`o lasam asa, nu ma pot schimba! Si nu te mai pun sa alegi intre mine si ea!

Sh poti s` pleci acum, departe, undeva, Tuu n`ai intseles ca aici t` asteapta candva

Adevarul` c0sta scump, 0 sa-ti dem0nstrez`. Dar ce vreau` e sa te las sa realizezi`! Ca daca tu ign0ri` tot ce te-nc0nj0ara`! Asta `nu inseamna`... Ca o sa`. Dispara`"

"laughing)ups:XAm intrat in j0c... si-am riscat cam tot! si... dupa ce am obtzinut ce am vrut hai Pa ca deja e prea mult!"

"Ai grija frate sa fii atent si sa nu te lasi, ca multi dintre cei din jurul tau sunt prieteni sunt falsi! Sunt cu tine doar cand e sa reusesti, cand ai cu adevarat nevoie pe niciunul nu-l gasesti!"

Mai pot sChimba ceva? Sau deja s`a terminat? Puteam fi feriCita da` 0rg0liu` nu m`a lasat

Nu ai putut sa renuntSi la obiCeiuri sh` mandria ta pentru mine, Nu ai lasatstrada, g0lanii, nu te`ai sChimbat`n bine!:X

InCearCa sa zambeSti urmeaza sfatu':"Fi feriCit toate trec bah da`le dreaQu

Eaa e fata calculata`, Stie cand `sh unde sa t`faca, Cnd`sa radda cand sa tacca`, Cnd in ochii tai sa fie singura fata importanta!

Sunt eu mykaa, Da a`dreqwinkingNu styy ce ma duce capu

Nu conteaza cine sunt si ce fac, dar atunci cand vreau sa vorbesc nu-mi spune nimeni sa tac!

Aiurea ma mint ca nu mai imi pasa, Aiurea spun ca nu mai conteaza, Aiurea ma prefac ca mi-e bine, Ce greu e sa invingi atunci cand lupti cu tine.

Stiu ca ai vrea sa ti se mai deschida usa, ca sa-ti vezi papusa!

Mii de probleme ne înconjoara dar sincer nu ne pasa, tot timpul zicem lasa

Spune-i daca simti ceva pentru ea ca vine altu si ti-o ia!

Si tine bine minte numele meu, Ca s`ar putea sa-l auzi prin toate partzile Si n`ai sa uiti niciodata ca ai fost cu mine Du-te dracu`! De la mine pentru tine!

A fost o greseala facuta de mine fara intentie, sincer n-am realizat ca ti-am dat prea multa atentie acum esti liber du-te la prietena ta sa te calmeze cum stie ea!

Nu Ma Las Calcata In Picioare De O Tarfa Fara Valoare As Fi Inteles De Era Mai Buna Dar, E O Ieftina Adunatura!

Te detesti. O vezi cum pleaca cu ochii goi. Tu prea mandru sa o opresti. Crezand ca vine inapoi.

Si`mi spuneai ca sunt prea copilaroasa, Scuza`ma dar copilul asta n`are timp de o relatie serioasa oh go onNu mintea mea, ci inima e proasta; Ash vrea sa dau delete la amintiri, delete da' nu gasesc tasta

Dar nu ma intorc la tine pentru ca m-ai facut sa sufar si acum e randul tau sa plangi dupa mine!

Eu o sa te las sa iti vezi de drumul tau. Atunci cand o sa privesti inapoi o sa-ti para rau. Si imi pare rau de tot ce s-a intamplat sti bine. Cel mai mult imi pare rau ca am pus suflet pentru tine!

Desi o sa`mi fie dor, de data asta o sa pun orgoliul in fata sentimentelor

Si nu-mi cere explicatii ca oricum n-ai intelege Sunt momente peste care trec si le neg Si de ce tot nu pot sterge prezentul dar incerc Sa uit ganduri, inghit in sec vorbele spuse din orgoliu

| Armyanka a răspuns:

Dulce sau amara rămân ORIGINALA!
Uita-te`n ochii mei! Spune`mi ce simți!
Astăzi unicata mâine copiata
Duma departe de toți ca sa pot visa!
2Cute 2Talk 2You(Prea draguță pentru a vorbi cu tine)
Decât sa plâng mai bine NU plang
Sunt asa cum vreau eu sa fiu!
Nimeni(a) nu ma poate copia eu rămân unicata ta
Ghici ghicitoarea mea? Pe cine am iubit eu candva?
Cam atat` Funda`?

| Iubescsaiubesc a răspuns:

Este atat de schimbata! Exact cum ai zis tu ca nu o sa fie vreodata.

Hei, ce s-a intamplat?
Ti'as fi spus ca te iubesc, dar ***, n'ar fi rimatoh go on

Incerc sa`mi tin gura, da` imi scapa dumele...

Profiti de iluzii si cuvinte false.gen"te iubesc", comportament copilaresc.gelozie,certuri,asta e relatie? sigur faci asta din lipsa de ocupatie...

Te-am invatat sa nu asculti prostiile ce le spun unii. Sa nu uiti ca tu saruti gura mea, nu gura lumii.

Si daca dragoste nu e...parca e mai bineoh go on

Ai fost pe rând posesiv, gelos, orgolios, Indiferent si, logic, într-un final, un prost.
Si-un clasic adevarat, ti-ai dat seama ce-ai avut exact când s-a terminat!

Un baiat pe care l'am iubit+acelasi baiat care nu m'a iubit= 0

Fetele vor genti Luis vuitton, masini beton Bagabonti din secolul urmator Pregatiti pentru viitor. duri ca masinile din terminator; x

? Nimic nu tine la nesfarsit, nici fericirea, nici Suferinta… incearca totusi sa Zambestimereu... desi niciodata nu stim ce se poate ascunde in spatele unui Zambet?

Te arD la sentimenTe, ti se pare un miraJ, fac ce fac si te scot din peisaJ!

M`aM satuRat sa Ma critiCi`ntruNa, acum e momenTul sa-ti ti Gura

Eu am O viata ROZ si vreau un baiat care sa ma Iubesca.Nu am nevoie d Un Golan Care Sa ma dezamageasca, pentru ca ei nu se indragostesc. au doar impresia ca IubesC`!

E aceeasi poveste scrisa altfel zi de zi` Am sperat sa-mi oferi tot ce tu nu poti fi` Eu nu sunt ce-ti doresti, nu-mi mai cere sa fiu!` Fiindca azi pentru noi este mult prea tarziu…

Si nu se gandeste ca eu ma consum` Sunt gheata acum, dar inima scrum `Si tot ce ramane: un nor rece de fum.

Cand totul se darama-n jurul tau `Aminteste-ti sa nu-ti pare rau` Aminteste-ti de ce-ti spun acum `O sa ramanem doar poze intr-un album.

Nu-s indragostita... E doar o stare care va trecewinking

Baby tell me what you feel Do you feel my love is real? 'Cause I feel I'm gonna die Cannot live without your smile

Visez, ca-mi spune noapte buna! Ca ma strange in brate, si ca ma strange de mana Zambesc, chiar daca stiu ca ma minte Prefer sa-l cred, decat sa simt ca`l pierd!

As vrea...macar o data sa te vezi prin ochii mei Asa...ai putea sa vezi ce cacaturi m-apasa Si da! Mai am acelasi vis, dar oare iti mai pasa? Oare iti mai pasa? Oare iti mai amintesti?

Ne Cunoastem De Ani De Zile Te'ai Bucurat Si Ai Plans Alaturi De Mine Am Cea Mai Buna Prietena Din Lume Imparte Cu Mine Si Rele Si Bune... te iubesc!
Cu indiferenta ta m-ai facut mai tare. Acum nu-ti convine dar incet, incet, calc pe urmele tale. Si abia acum vezi si tu ca indiferenta doare.

Ma respecti, te respect.Ma iei cu vrajeala, te iau cu vrajeala.Ma ataci, ma apar.Ma urasti, nu te urasc, si stii de ce? Pt ca ceea ce pe tine te caracterizeaza, pe mine nu ma definestehappy

Un zambet e ca 1000 de cuvinte!:X

Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99!:X

Chiar dk el nu o sa-mi spuna " noapte buna" sau pe strada "buna", am prietene care imi spun: " Fata, esti de 1000 de ori mai buna decat aia pe care o suna!":-J

º•Din 10 prieteni, 5 sunt adevarati si la o problema inca 2 fac pasi•º

Tu vrei p candva jumate copil, jumate adult___E0o sunt jumate mai putin dar jumate mai mult___

Sa`ti spun eu cum incepe totu`. e doar o tarfa care face bani cu botu, e fitoasa si frumoasa. Da n`are clasa. iubeste`o loveste`o pastreaz`o de tot. pe mine admira`ma sh linge`te pe bot.

Inspira Mult Talent, In Privire are Magnet.Cum ai Putea sa Nu'i Vorbesti? Ochii aia Caprui sa Nu'i Iubesti?

Si zi de zi isi rujeaza pe buze zambetul ei minunat... dar nici azi nu s-a inventat un baiat care merita tot ce are ea de dat:X

Daca vrei sa mai spui ceva te rog spune. Si daca vrei sa pleci acum pleaca pe bune! Stiu ca nu te mai am. Si nu imi pare bine. Dar mai bine ma impac cu ideea decat cu tine

Pentru mine sunt niste amintiri. care vesnic o sa doara. pentru el? o`ntamplare intr-o zi de varahappy.

Darling, ceea ce nu stii, sau nu vrei sa recunosti tocmai pentru ca stii, este ca sunt mai buna decat ea.

Nu m`ai lasat sa-ti arat cine sunt, m-ai judecat inainte sa ajung la inima ta, nu se face asa. iubeste-ma pe mine nu imaginea mea.

Cand soarele va straluci, vom straluci impreuna, ti am zis ca voi fi aici mereu, ti am zis ca vom fi prietene pentru totdeuna.

* Iubeste-ma fara nici un regret, PrOmit sa fiu sinGuru` tau deFect. love struck *

Si mereu zic:" nu'mi pasa, oricum nu ma potriveam cu el".

Noi am fost impreuna numai in ghilimele, in prezent.nu mai sunt nici macar eleoh go on.
>big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing In legatura cu ce?

| LexuDeea a răspuns:

Vârsta e doar un număr, maturitatea e o alegere.
Dacă un tip îşi numeşte prietena „bună" merită o lovitură cu o bâtă de baseball.

"Treci peste!"
"Eşti mai bună de atât."
"Dar te-a rănit..."
Dar oamenii nu înţeleg că eu nu
m-am îndrăgostit de rănile care mi le-ai făcut,
ci de şoaptele cu care le-ai vindecat.

Ăsta e drumul pe care l-am ales în viată şi n-o să las pe nimeni sã îmi stea în fată! N-am nevoie de sfaturi sau de părerea ta, trăiesc cum vreau, fac ce-mi place. E viata mea!

•I need you on and on and on in my life

•Cand sunt cu tine, totul pare mai bine

•Trăieşte viaţa cu prietenii adevăraţi.

•You make me feel like I'm the only girl in the world.

•Fă-ţi timp să iubeşti tot ce e sub soare.; x

•Vorbeşte mult, e stresantă, râde întruna şi fără motiv. Prin felul ei de a fi te face sa o adori.

•But if I had you, that would be the only thing I'd ever need.

•Unde nu o sa fii tu, cea mai mare distractie o sa fie!

•E iar octombrie si ploua marunt.Am mai pierdut o vara sperand.;(

•Sunt acele nopti cand ne adunam cu totii.Cand radeam si glumeam pana dupa miezul noptii.]

•Aş vrea să ţină capul sus toate prietenele mele.Să ştie ca la greu o să fiu şi eu cu ele!

• Sometimes hurts too much;-s

•O fataa specialaa nu o intalnesti la orice pas.Cand nu mai ai sperannte, ea te scoate din impas.

•Ea nu e sora mea pe bune, dar am avut noroc că am găsit-o prin atâta lume.

•Nu îţi petrece timpul cu cineva care nu e dispus să şi'l petreacă cu tine.

•Your love is for free!

Orice vis devine realitate daca esti tampit. Poti fi pus la locul tau cu medicamentul potrivit. [Smiley-plec pe marte]
Care-i prostul si care-i desteptul?
E timpul pentru distracţii şi aventură. Am căştile-n urechi, degeaba dai din gură!
Fericiţi sunt acei oameni care reuşesc să-i facă să zâmbească pe cei care sunt trişti.♥
Am ajuns la concluzia că unii oameni se bagă în viaţa noastră doar din simplu motiv că e mult mai interesantă decât a lor!
Inima unei femei este un ocean adânc de secrete.
Nici-un om nu e destul de inteligent incant sa poata convinge un prost ca e prost! ...si cam asa e...
Bye. Sper ca ti-a placutt.:-s :*!

`You are my light in the dark``You are the beating in my heart``But that is not enough``Will I ever be by your side``"

`[Tot ce`am vazut]`[tot ce`am facut]`[tot ce`am simtit]`[a fost pentru ca te-am iubit]`

```Sunt doar un Om```Un viSatOr```Ce te iubeste enOrm```[]

. NiciodaTa Nu SpuNe Niciodata`. Nici IntotdeauNa`. Dar Spune`i ca il Iubesjti Ca NiciodaTa Si Pentru totdeauNa

"__Imi spuneai ca sunt un inger pentru tine_sunt cuvinte care inima mi-au frant. ___acum stiu ca`n noptile senine_uneori si ingerii mai plang

"Inca de mici ne naStem pentru a iUbi*Astea'S cele mai frumOase momente ale vietii*Cand Se va intampla inSa nu vei Stii*Ii vei Spune doar atat:"

"[]Undeva te pastrez mereu in inima mea, Sti ca nu te pot uitaa, Am sperat ca-mi vei da toata dragostea ta, Dar eu un te pot avea[]"

"[[De ce crezi ca daca ar fi ceva, te-as iubi mai putin?] x

`I'll be half a life until you come back :]"

`[De dragul taU fac orice Si nu reGret]

Mai rămâi, o noapte mai rămâi şi poate timpul pentru-o noapte s-ar opri.Cine va mai şti ce-am fi fost într-o zi? :-|

Respect pentru fetele care nu agaţă un băiat cu decolteu şi fustă scurtă. Pentru fetele care îşi câştiga respectul prin ceea ce sunt, nu prin ceea ce par să fie. Pentru fetele care îşi iubesc prietenul şi nu îl înşală. Pentru cele care nu se compromit şi nu se înjosesc în faţa celui pe care îl plac. Pentru fetele care au un aer fermecător chiar dacă nu sunt fardate.

Se întâmplă uneori…să cunoşti o fată…Şi se întâmplă uneori ca fata să se îndragostească de tine…Şi ţie să nu îţi pese.ţi-a păsat până atunci când ai început să îţi dai seama că orice ai face…ea te va aştepta, înţelege şi ierta…Chiar dacă va face toate astea cu ochii plini de lacrimi în absenţa ta…În timp ce ţie îţi fug ochii după altele…Altele, aşa cum era şi ea înainte… Dar ea tace şi plânge…Până într-o zi când nu va mai avea lacrimi …şi va pleca….Şi ţie nu îţi va păsa, eşti prea preocupat să alergi după cele pe care ţi le doreşti doar pentru că nu prezinţi nici un interes pentru ele… dar timpul va trece şi la un moment dat oboseşti…Şi iţi doreşti pe cineva caruia să nu trebuiască să îî ceri un pahar cu apă când îţi e sete ..pentru că deja ea ştie şi vine cu el spre tine…careia să nu trebuiască să îi spui nimic..pentru că ea deja a înţeles…Şi atunci îţi aminteşti de EA…Şi faţa ţi se luminează pentru o clipă…Şi te apuci să o cauţi …Şi o găseşti…Dar nu o recunoşti…ai văzut-o prea mult cu lacrimi în ochi încât să o poţi recunoaste zâmbind…Cu toate astea inima ta care bate haotic.îţi dă de înţeles că e EA…Şi vrei să te apropi…faci doi paşi …dar…apare EL…şi o ia în braţe…şi atunci ai înţeles de ce e ea atât de frumoasă acum…Pentru că e fericită…Şi eşti invidios…Eşti invidios pe EL…Pentru ca EL…a fost mai deştept decât tine.şi nu a trebuit să o piardă pentru a-şi da seama că o iubeşte…Şi te întorci cu sufletul frânt acasă…Şi simţi o durere imensâ în suflet…Ai vrea să plângi…să îţi mai alini sufletul…Dar nu poţi…pentru că toate lacrimile pentru voi…Le-a plans….EA!

Incearca putin fard si un zambet fals dar dulce si vei putea ascunde ca inima iti plange!

O sa ramai cu orgoliul, ca eu nu sunt o piatra sa o arunci si sa ramana intr-un loc pana te intorci.

S-au intanlit dupa 10 ani...
Ea : Oh, nu.
El : Stiu ce o sa imi zici, ca am fost un dobitoc ca nu te-am iubit.
Ea : Ma rog, cum mai e viata ta?
El : Pai sunt casatorit si am o fetita.
Ea : Ma bucur ca te-ai cumintit si ca o iubesti.
El : Si pe fetita mea o cheama ca pe tine...

nu vreau decat sa-ti vezi in p*** mea de treaba.Recunoaste ca nu ma cunpsti cand cineva te intreaba

Decat sa le dau satiiisfactie. CelOr ce vor sa ma vada cazand! Mai bine. ma daram siingura =]] Sh`o sa cad razand! =]]

ma ranesti fara sa vrei! chiar nu-ti dai seama? m`am saturat de tine si de minciunile tale,.mi-am infrant teama! Poate intr-o zi iti vei aminti, Cineva te-a asteaptat sa vii...

Imi amintesc d` cuvinte dulci d` amor, dar d` la "t` iubesc" am trecut la "t` omor". De la un suflet curat, la unuu` plin d` bube, cum ai trecut thu` d` la fete la curve!

Boy~Te iubesc!
Girl~Si ce daca, oricum iti pasa de alta fata!
Boy~Nu`i adevarat sti bine ca te iubesc!
Girl~Ar fi bine sa uiti si unde locuiesc!
Boy~Dar ce e cu tine esti total schimbata...
Girl~E numai vina ta... uh mai lasat pentru. o zdreanta!

| Gabriela_Florentina_2001 a răspuns:

O adevarata prietenie se bazeaza pe sinceritate!