| DianaaaAda a întrebat:

Vreau niste statusuri pentru campionii care nu renunta niciodata, multumesc!

Răspuns Câştigător
| Sergiu3196 a răspuns:

Am urât fiecare minut de antrenament, dar mi-am spus: Nu renunţa. Suferă acum şi trăieste restul vieţii ca un campion.

2 răspunsuri:
| Axys a răspuns:

"Viitorul apartine celor care cred in frumusetea propriilor vise" – Eleanor Roosevelt
"Oricare ar fi jocurile in care intram suntem datori sa nu ne jucam cu noi insine" – Ralph Waldo Emerson
"Exista ceva mai puternic decat toate armatele lumii, iar aceasta este o idee careia i-a sosit vremea" – Victor Hugo
"A fi impreuna este un inceput, a ramane impreuna este un progres, a lucra impreuna este un succes" – Henry Ford
"Uneori flacara noastra se stinge, dar este reaprinsa de o scanteie a altuia. Fiecare dintre noi trebuie sa fie profund recunoscator celor care reaprind flacara din noi" – Albert Schweitzer
"Inceputul oricarei carmuiri este educatia adolescentilor" – Pitagora
"Un lider are dreptul sa fie invins, dar nu are niciodata dreptul sa fie suprins" – Napoleon Bonaparte
"Cine nu are de dorinta sa zaboveasca in admiratie si sa se opreasca absorbit de veneratie este ca si mort; ochii sai s-au inchis" – Albert Einstein
"O realizare este un angajament. Obliga la o realizare si mai mare" – Albert Camus
"Experienta este singurul lucru pe care il poti obtine gratis" – Oscar Wilde
"Daca vrei sa intelegi ziua de azi, trebuie s-o cercetezi pe cea de ieri" – Pearl S. Buck
"Arta este o minciuna care face sa vedem adevarul" – Picasso
"Nu pune mare pret pe un om care care nu este mai intelept astazi decat a fost ieri" – Abraham Lincoln
"Experienta ne invata doar ce se poate invata" – Aldous Huxley
"Frica infrange mai multi oameni decat orice altceva din aceasta lume" – Ralph Waldo Emerson
"Formularea intrebarii potrivite contine deja jumatate din solutia problemei" – Carl Jung
"Oamenii cu viziune stapanesc abilitatea de a vedea dincolo de aparente, pana in miezul problemei si investitiilor. Ei apreciaza transparenta" – Rober Kiyosaki
"Oricine a ajuns acolo unde este a trebuit sa inceapa de unde era" – Robert Louis Stevenson
"Cel care nu face economie va trebui sa sufere" – Confucius
"Nu cauta vina. Cauta un remedi" – Henry Ford
"Intelepciunea incepe cu definirea termenilor" – Socrate
"Este un uragan sau o furtuna intr-un pahar cu apa?" – Donald J. Trump
"Un om nu se poate simti bine daca nu-i in armonie cu sine" – Mark Twain
"Cea mai buna viziune este intuitia" – Malcolm Forbes
"Sunt mai ingrijorat de inapoierea banilor mei decat de profitul de pe urma acestora" – Mark Twain
"Bunatatea este produsul capacitatii omului de a gandi" – Ayn Rand
"Orice individ are locul sau in aceasta lume si este important, in anumite privinte, daca il alege sau nu" – Nathaniel Hawthorne
"Ceea ce este in urma noastra si ceea ce este inaintea noastra sunt lucruri insignifiante in comparatie cu ceea ce este in noi" – Emerson
"Invatarea fara gandire este munca irosita" – Confucius
"Oamenii se nasc sa reuseasca, nu sa esueze" – Thoreau
"Dupa tot ce a fost zis si facut, mai mult a fost zis decat facut" – Esop
"Nu sunt atat de destept dar ma concentrez mai mult timp asupra problemelor – Albert Einstein
"Urmeaza-ti fericirea, iar universul iti va deschide usi unde erau doar ziduri" – Joseph Campbell
"Cine este entuziasmat de munca sa nu se teme de nimic in viata" – Samuel Goldwyn
"Este ciudat ca oamenii nu sunt niciodata mai banali ca atunci cand se iau in serios" – Oscar Wilde
"Lucrul cel mai important este sa nu incetezi sa pui intrebari. Curiozitatea are propria ratiune de a exista" – Albert Einstein
"Marile minti au teluri, celelalte au dorinte" – Washington Irving
"Nu merge pe unde te duce cararea, in schimb du-te pe unde nu exista nici o carare si deschide un drum" – Ralph Waldo Emerson
"Nu poti cladi o reputatie pe ceea ce intentionezi sa faci" – Henry Ford

| DesireMaria a răspuns:

Da, esti unic. Dar nu mai esti unic si pentru mine.

Trec toate, asa se spune, insa nimic nu trece fara sa lase urme.

Am ramas aceeasi Fata de care stiai si-atunci``.Dar acum nu mai sunt Papusa pe care, când n-o vrei.`o arunci.

Te iubea, fraiere! Chiar te-a iubit.Priveste-o acum dar stai departe.Ea nu te mai vrea.E mult prea tarziu pentru regrete.Te-a uitat! Nici nu poate sa te mai ierte.

Vi • Pleci • Mi`e totuna • O sa fie altu`n locu tau • Intotdeauna`!

Nu mai iert minciuni,nu mai cred in cuvinte si privesc doar inainte.

si poti sa tipi,ca nu te aud,si poti sa plangi,ca nu te vad,si poti sa pleci,ca nu te caut,si poti sa mori,ca nu imi pasa!

Vreau sa ma trezesc Si sa te vad plangand in somn Vreau sa te vad ca suferi Si eu sa rad pana adorm

N-o sa uit ceea ce sunt,o sa ajung ceea ce visez,o sa iubesc ce imi place,o sa uit ceea ce ma doare, n-o sa uit ceea ce mi se greseste, o sa fiu buna cu cine merita si rea cu cine trebuie

Minti ieftin si prost, iti stiu replicile pe de rost. Ce urmeaza sa spui iti zic eu dinainte. Mereu ai incercat sa ma faci din cuvinte. Am fost si voi ramane mereu aceeasi fata cuminte cu ganduri rele in minte

As vrea sa cred vrajeala ta, Dar tot ce-mi spui e BLA BLA BLA. Decat sa ma tot vrajesti.Mai bine ar fi sa-mi spui ca ma iubesti

Doamne… fă-mă pasăre să mă pot căca pe toţi rolling on the floor)

opusul vietii nu este moartea ci indiferenta!

sa poti sa fii tare, chiar daca inima te doare sa poti sa zambesti atunci cand sufletul iti plange. aceasta este arta de a invinge.

iti va fi dor poate'ntr'o zi cand, auzindu'mi glasul, vei sti ca nu am sa revin.==> destinul meu e altul

"Nu am nevoie sa mi se`arate vreun drum sau sa fiu invatata cum sa gandesc acum!
Regreti? Regreta! Pt ca acum e prea tarziu am plecat si n.o sa mai vin.tu plangi mie`mi vine sa rad e neplacut dar gandeste`te ca a fost invers in trecut.\
•De Ce Ma Sarutsi Asa? Oricum Astazi Vei Pleca.Nu Vreau, Nu Vreau Mila Ta, Stiu...