| anonim_4396 a întrebat:

Vreau relatie, m-am mutat recent si la mine in oras este un singur baiat de care imi place. Il stiu de la scoala din 2015 este din fam. de nota 10 iar eu il am pe Facebook unde nu am poze. Cum sa ma bag in seama? Tot plimb cainele pe la casa lui dar nu l-am intalnit pana acum decat o data mai de mult, intra in casa si m-a salutat, dar cand nu ma interesa ca avea relatie. Aveti vreo idee? Am si nr lui, l-am bagat pe wapp dar e prea aiurea sa ii scriu eu asa din senin...i-am dat pe insta follow si am pus o poza in care am atasat Locatia noastra sa imi scrie dar probabil n-a vazut... aveti idei de genul sa ma fac observata?happy Cu siguranta stiti cate ceva. Chiar nu vreau sa ii scriu direct ca e penibil odata ce nu vorbisem niciodata. Ce sa mai zic, e ce imi trebuie. Avuse o singura relatie ca mine si si-a dus iubita in Mallorca cu ai lui..era o fata prea muta si mna nu-s astea ca romancelelaughing). Ai citit tot? Hai pe insta daca vreihappy

Răspuns Câştigător
| Nemessys a răspuns:

Imi pare rau sa-ti zci dar cu asa gandire, nu rezolvi nimic...
Daca o sa continui asa, iti garantez eu ca nu o sa iasa nimic si pana iti faci tu curaj, cel mai probabil o sa dea de alta.
TRIMITE-I MESAJ! Stiu ca suna ca o tampenie, stiu ca nu o sa fii de acord cu mine, stiu ca o sa incerci sa gasesti alte metode, dar asta este cea mai buna cale prin care poti sa iei legatura cu ei. Eu nu am inteles niciodata mentalitatea asta in care cineva vrea neaparat sa vorbeasca cu cineva dar o da asa pe ocolite. Inloc sa-si ia inima-n dinti si sa-i scrie (scuze daca crezi ca te-am jignit). Uite care-i faza, tu daca-i scrii, el ce poate sa zica / sa gandeasca? Crezi ca te faci de ras? Crezi ca odata ce o sa vada mesajul de la tine o sa reactioneze,, Haha. ce proasta este asta, vrea sa vorbeasca cu mine!". nu! Tu daca ai primi un mesaj de la un baiat, ai rade de el?
Concluzia : NU ESTE NIMIC ANORMAL in a socializa pe internet!
Am si eu o intrebare pentru tine... Ce ti se pare asa penibil sa ii scrii tu? Asa ca gandeste-te mai bine la ce ti-am spus. Vezi deja ca incercarile tale nu dau roade, ce ar fi sa le incerci pe ale mele. Usor. simplu, rapid... nu ti se intampla nimic, nu o sa ajungi de rasul orasului.

| utilizatornou18 a răspuns (pentru Nemessys):

Adevarat, te pup! Ai o gandire de milioane? Am mentionat ca-i din familie de nota 10 bogat educat si nu prea pica bine sa ma bag eu in seama fiind fata ..Mersi mult pentru incurajare si sfaturi!happy Nu-i vorba ca n-am curaj frate! contează mult impresia pe care o las și de aceea prefer sa încerc o ultima data printr-o prietena comuna ..bineînțeles fără ca ea sa își dea seama ca as vrea ceva de la el. Gen facem o poza împreuna ea ma etichetează atașează locația iar el dacă vede și dorește sa îmi scrie bine...eu disperata nu sunt happyEste ceva greșit?

| utilizatornou18 a răspuns (pentru Nemessys):

Inca ceva : are si el 18 ani laughing

| Nemessys a răspuns (pentru utilizatornou18):

In oricecaz, nu pari disperata. Eu inca o chestie pe care nu am inteles-o. de ce fetele se tem sa fie respinse de baieti? Inteleg ca-s unele-s timide, dar daca stai mai bine sa te gandesti poti sa observi ca fetele sunt mult mai respingatoare decat baietii. happy Poti sa faci / imaginezi un experiment. 10 baieti scriindu-le la 10 fete si alte 10 fete, scriindu-le la alti 10 baieti. Iti zic eu ca mai multe seen-uri sau ignore-uri o sa sa ia in prima parte, adica cand baietii le scriu fetelor. Stii ca foarte multe lasa cu seen si d-astea dar un baiat cand primeste un mesaj de la o fata, sunt 0.1% sa nu-i raspunda. laughing Asa ca profita de avantajul pe care-l ai. happy

| utilizatornou18 a răspuns (pentru Nemessys):

Chiar esti un baiat destepthappy iar te complimentez! Asa sunt fetele in general care au mai putina incredere de sine. As vrea sa te cunosc daca imi lasi contul tau de insta... discutam pana maine despre un asemenea Subiectbig grin

| Nemessys a răspuns (pentru utilizatornou18):

Nu am Instagram. Nu-mi fac cont pe toate retelele de socializare. Facebook-ul este suficient, nu am nevoie de mai mult.

| utilizatornou18 a răspuns (pentru Nemessys):

Bine...Îți zic aici atunci...mi-a scris fratele lui care are 23 de anibig grin Bai deci nu se poate asa ceva.mi-a cerut poza m-a intrebat cati ani am si unde pe ce strada locuiesc ( El are pr) Ce Ma fac ca intru numai in belele?

| utilizatornou18 a răspuns (pentru utilizatornou18):

Ai vazut ca nu este nevoie sa scriu eu baietilor?happy tot asa si fratele lui daca vedea poza cu mine si acelasi oras sigur mi-ar fi scris, dar acum sunt varza daca ma mai plimb pe acolobig grin

| Nemessys a răspuns (pentru utilizatornou18):

Da-i ignore. laughing

| utilizatornou18 a răspuns (pentru Nemessys):

Prea tarziu... vrea sa ne intalnim ...are bani jeep dc nu?happy

| Nemessys a răspuns (pentru utilizatornou18):

Bafta.

| utilizatornou18 a răspuns (pentru Nemessys):

Mersi dragule

| Nemessys a răspuns (pentru utilizatornou18):

Cum a mers? xD

| utilizatornou18 a răspuns (pentru Nemessys):

S-a dus in concediu 2sap. și mi-a zis ca îmi scrie după...m-a chemat la el acasa pentru ceaiul de noapte? eu fata Fiina l-am refuzatwinking vreau sa îți zic ceva! Sti frate chiar prea puțin contează banii! Nu știu de ce dau doar de băieți cu iubite! Eu doar roata de rezerva. mai am un prieten bun care are relație de 1an. s-a întâmplat tot ce e posibil între noi și asa suntem ca intr-o relație deșii el încă are una și e roman ...asta cu bani Neamț la fel are iubita polițista și umbla după minestraight face ma simt folosită sti cum e?

| Nemessys a răspuns (pentru utilizatornou18):

Mai bine lasi totul balta si pui ochii pe altcineva xD. Ce ar fi sa te mai uiti si la inteligenta unui baiat.

| utilizatornou18 a răspuns (pentru Nemessys):

Probabil...

24 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Raspunde-i la story si continua conversatia dar daca vezi ca raspunde dezinteresat si sec renunta.

| utilizatornou18 a răspuns (pentru Adry05):

Ce drăguț. ca băiat ii bine asa dar ca fata?straight face ca asta nu vreau sa ma dau eu leșinata după ellaughing)

| Adry05 a răspuns (pentru utilizatornou18):

E ok si ca fata cat timp nu pare exagerat. Raspunde-i la ceva sa nu bata atata la ochi ca doar ai vrut sa profiti, nu stiu, intreaba-l ceva legat de ceva ce pune la story gen sa zic ca pune de la un concert poti sa-l intrebi cum a fost ca voiai si tu sa mergi si n-ai putut sau asa ceva laughing)

| utilizatornou18 a răspuns (pentru Adry05):

Oameni buni sunteti experti da cam greut cu practica la mine. Nu mi-a dat follow inapoi si ma gandesc ca acel cont nu il foloseste...si nici poze nu are la ce story sa ii scriu? Multumesc pentru safturi sper la cat mai multe laughing

| utilizatornou18 a răspuns:

Isi fac hormonii mei de cap? va pop

| Ancasiatat12 a răspuns:

Care e Instagram-ul tau sa iti dau follow? (@ancadospinesscu e contul meu)

| CR_Seby_1981 a răspuns:

Vino la mine am si p#@a mare e ok