| LCD a întrebat:

Vreau sa citesc...nu am mai citit cam de mult timp. recomandati-mi o carte, nu f grea... aventura... drama... ceva captivant, nu vreau sa ma plictisesc repede de ea big grin

15 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Cartea Gesturilor - Peter Collett
Psihologie practica, o cartea usoara si relativa.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cronin - Gran Canaria, Castelul palarierului, Cella Serghi - Panza de paianjen...

Janina
| Janina a răspuns:

Anotimpurile adolescente, vol 1 2 si 3
de Doina Iovanel Spineanu

| Elly4all a răspuns:

Horror:-masca mortii rosi de edgar elen poe
-carabusul de aur de edgar elen poe
altelecall meorijent la lb romana de ion minulescu...-padurea spanzuratilor de liviu rebreanu...- luna plina aparuta acum e suuper:X...-crime si pedeapsa de destoieswski.
nu mai stiubig grin sper sa te ajuta cele enumerate bine inteles daca nu leai citit

| catalina_2916 a răspuns:

,, romanul adolescentului miop"-mircea eliade...
e cea mai tare carte pe care am citit-o ...ai multe de invatat din acea carte, mai ales daca esti adolescent. pup

| Jonsdottir a răspuns:

Drama-horror hmm, Dracula de Bram Stocker

| Jonsdottir a răspuns:

Drama-horror hmm, Dracula de Bram Stocker

| Jonsdottir a răspuns:

Drama-horror hmm, Dracula de Bram Stocker

| Irina a răspuns:

David Lodge - Cat sa-ntindem coarda sau Ganduri ascunse.

| madalina2727 a răspuns:

Codul lui da vinci.de dan brown ...sigur nu o sa te plictisesti si ai chiar multe de invatat din ea.

| sese a răspuns:

Incearca cartea de telefoane are o multime de personaje.

| eeeeeeeeee a răspuns:

Stephen king-shining(sau stralucirea)

| ionnik a răspuns:

Cecelia ahern-P. S te iubesc
e de dragososte :X
http://www.librarie.net/......el-Tierney

| redbull a răspuns:

George Orwell - 1984... super cartea.big grin 380 pag. big grin... ii super faina... ceva gen BigBtother in realitate. am terminato in 3-4 zile de scoala... si la scoala citeam nu o lasam din mana big grin... spor la citit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai pe TPU si lasa"prostiile"