| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa citesc o carte care sa ma tina in suspans, de preferat horror, cu crime, razbunare...Mi-ar placea ca personajul principal sa fie o femeie/fata.
Ce imi recomandati?batting eyelashes

6 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Orice gasesti de autorul Dean R. Koontz.

| Wut a răspuns:

Bisturiul, este o carte cam veche, e despre secretul unui spital si in rolul principal este o fata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am uitat sa aduag ca nu vreau carti cu vampiri. Ultima carte pe care am citit-o a fost cu vampiri si as vrea sa fac o pauza.

| KateMiddleton a răspuns:

Pe aripile vantului de Margaret Mitchell, e cam voluminoasa, dar chiar tine in suspans.Bafta si lectura placuta!

| ღmrsღCєsarionღ a răspuns:

Bram Stoker - Dracula
E foaarte horror; x
are mai multe personaje, si doua fete fac misterulwinking
Ti-o recomand; x

| DulcikAnci a răspuns:

Eu iti recomand Atlasul de smarald de John Stephens-e minunata cartea; personajul principal Kate, care are datoria de a isi proteja fratii, pe Emma si Michel-o gasesti pe Emag sau in Hipermarketuri