| Ramona3k3 a întrebat:

Vreau să comand o carte, iar persoana respectiva a spus că plata se face prin CARD ING, îmi poate explica cineva cum aș putea să-i transfer banii pe cardul ei?

Răspuns Câştigător
| gratargratar a răspuns:

Ii spui sa-ti trimita ramburs, nu cu plata in avans. Poti sa platesti banii si sa ramai cu buza umflata.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ceri IBAN ul si numele si ii depui bani in cont. Vezi ca ING nu face operatiuni la ghiseu, deci ori depui de la alta banca, ori transfer prin internet bancking daca ai.

| HadesSs a răspuns:

Ii ceri numele si cnp persoanei respective si te duci la o sucursala ING si ii spui ca vrei sa pui bani persoanei respective, daca are si un IBAN e mai bine.

| suntserios a răspuns (pentru HadesSs):

Sucursalele ING nu fac operatiuni cu numerar ca alte banci