| Anonim24122004 a întrebat:

Vreau sa imi apar viata, vreau sa ma apuc de un sport de contact. Tatal meu rade de mine si zice ca ce ma cred Bruce Lee? Ca ii zic ca se iau golanii de mine si ca voi muri intr-o zi daca mai continui asa pentru ca sunt tinta tuturor si isi bat joc de mine. M-am rugat sa ma duca la karate un an de zile si m-a dus la unul din asta unde is numai copii de 7 ani si se jucau ratele si vanatorii. Eu nu vreau sistem pe centuri sau ceva eu vreau doar pe cineva care sa ma invete sa dau un pumn, un picior si sa blochez si sa ma puna cu colegii sa ne batem, atata tot. Nu vreau sa ajung campion sau ceva, vreau doar sa traiesc! Cum as putea sa il conving, o idee ceva? Ca e tare prost, el zice ca sa il sun daca e ceva dar ce sa suni, ca cum scoti telefonul cum pumn si lesini. Nu stiu ce isi imagineaza el, va rog ajutati-ma, va rog fara mistouri, chiar m-am saturat (am 15 ani)

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Faci la tine acasă box cu umbra. Sunt cursuri de tai si quan și chi kung pe you tube.

| Cosmin86 a răspuns:

Din ce oras esti?

| Eireann a răspuns:

Ai auzit de Kraw maga? E un sistem de lupta corp la corp dezvoltat de armata Israeliana pentru auto aparare. Suna cam a ce vrei tu, uita-te pe YouTube daca iti place si vezi daca sunt cursuri la tine in oras.

| Eireann a răspuns (pentru Eireann):

Krav maga, nu kraw maga. M-am grabit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Violenta naste violenta.
Asta vine de la un pugilist ca mine care s-a lasat de sportul acesta dur si care s-a apucat de unul mai bland prin care sa se dezvolte atat profesional, mental cat si fizic.
În schimb, daca vrei sa nu mai fii tinta tuturor celor mai "umflati în pene", îți recomand sa faci acelasi lucru, sa te umfli în pene la sala. Toti cand se vor uita la tine vor tremura.
Lovitura de gratie pastreaz-o în cazuri urgente(violuri, rapiri etc) iar lovitura de baza sa fie cele de ordin inteligent (politie, judecatorie, vocabular)

| Aurel855 a răspuns:

Sal bro cateodata nu trebuie sa fii cel mai puternic, trebuie doar sa pari puternic. Esti tinta tuturor pentru ca te vad mai slab, in locul tau daca nu m ar lasa tata as invata singur bazele de pe yt sau as merge la sala si m as face mai tank, dupa ce am facut asta aia care se luau de mine mi au devenit amici

| Cosmin86 a răspuns (pentru Aurel855):

"as merge la sala si m as face mai tank" -> exprimare de copil mic si firav laughing