| Dragoselgwns a întrebat:

Vreau sa imi bag flesh tunneluri de 5mm si nu stiu mai exact cum se procedeaza thinking Se da gaura cu branula si dupa se baga expander? Aceasta una dupa alta sau dupa ce imi dau gaura cu branula trebuie sa astept cateva zile?

6 răspunsuri:
| XkkOOjs a răspuns:

Salut, eu am flesh de 11 si sunt bucuros ca exista intrebari la care pot raspunde 100% bine. Intai iti faci o gaura de cercel, dupa care ai 2 modalitati : fie iti bagi expendar (iti ei unul mic de la 1 pana la 5mm) si de fiecare data cand maresti gaura astepti sa se vindece, fie iti bagi un piercing de limba peste care pui banda izolir, din ce in ce mai multa. La ambele etape doare destul de tare, dar suportabil, trebuie sa iti cureti mereu gaura foarte bine cand scoti expenderul si sa iti dai cu tetraciclina in jurul gaurii si pe expender ca sa alunece mai usor.

| Dragoselgwns explică (pentru XkkOOjs):

Mai concret pot imediat dupa ce mi-am dat gaura sa imi bag expander?

| XkkOOjs a răspuns (pentru Dragoselgwns):

Dupa ce iti faci gaura cu cercel/branula iti bagi ori un expender mic pe care, cu timpul, il impingi in zona in care e mai gros, ca sa ti se mareasca gaura, ori iti pui un piercing de limba peste care pui banda.

| Dragoselgwns explică (pentru XkkOOjs):

Cu 5mm doare rau?

| XkkOOjs a răspuns (pentru Dragoselgwns):

Inca o data, tu gaura de la cercel o ai de aproape 1 mm, expenderul e de la 1 la 5 mm, daca gasesti asa mic, si il bagi prima oara de la 1 la 2, il lasi 1 saptamana maxim sa se vindece, dupa de la 2 la 3 si tot asa pana la 5, dupa care scoti expenderul si iti bagi flesh-ul in gaura

| Coraline14Dnb a răspuns:

Daca vrei, eu le fac hand made.
Adica din fimo mi le-am facut pe toate si astfel am putut sa-mi maresc singura dimensiunile sau sa-mi fac modelul preferat. expandere spirala/con / fake flesh / flesh gol / plugs :3. si imi scrii daca doresti.(piinku_17xd)
Mna, la mine e 5 lei unul laughing indiferent de marime etc.