| M3ntosana a întrebat:

Vreau sa imi explice cineva. la biliard bila neagra?thinking Cand trebuie sa o bag ca sa castig laughing Cv. trucuri ca sa castig nu ma supar daca imi spunetilaughing Dau funditahappy

Răspuns Câştigător
| Mihaelutsaa a răspuns:

Pai. Sa spunem ca esti cu spartele [ spartele fiind bilele cu cerculetele acelea mai mari, largi.], gupa ce le bagi pe toate, poti incerca sa bagi neagra in orice buzunar pe care`l doresti. La fel si cu plinele.[ cele cu cerculetul mic happy ], dupa ce le bagi pe toate poti incerca sa bagi neagta happy App.niciodata sa nu lovesti neagra sau sa incerci s`o bagi daca nu ti-ai terminat toate bilele cu care estibatting eyelashes
Daca o atingi, adversarul tau va avea 2 lovituribatting eyelashes, daca o bagi si nu ti-ai terminat bilele, vei pierde din start happy
Mult succes la biliard :*
Funditabatting eyelashes?

5 răspunsuri:
| Koste ;x a răspuns:

Deci in primul' rand: salut happy
Daca joci un meci simplu de biliard-> 8 bile asa se cheama.
Stii ca atunci cand joci unul e cu "pline" si unul cu "jumatati" laughing.
Eii bila 8 (neagra) se baga in gaura atunci cand ai terminat de bagat partea ta de bile (pline sau jumatati) si jocul e castigat laughing.

Sper ca ti-am fost de folos. tongue
Bafta! happy

| Visoiu_Gabi_1983 a răspuns:

Cateva sfaturi pentru a castiga mai des la biliard (coltul opus):
http://www.scoala-biliard.ro/......ltul-opus/

| agresiv_8085 a răspuns:

Biliard tiganesc-colt opus in ce colt ai bagat ultima bila in coltul opus bagi neagra,Biliard FreeBall-Deci la freeball iti anunti coltul in care vrei sa bagi bilele, si daca bagi o bila si intra si alba adversarul are freeball adica iti pune bila alba unde vrea, si cand ajungi la neagra iti aleg un colt care vrei tu si acolo ramane...aa si la bd. tiganesc si freeball daca bagi neagra si intra si alba ai pierdut! Sper ca te-am ajutat

| cristian001 a răspuns:

Cand dai prima lovitura trebuie sa o bagi dintrodata pe cea neagra pentru a castiga

| cristian001 a răspuns:

Incepi biliardul si trebuie sa bagi bila neagra din prima lovitura ca sa castigi happy