| allllll a întrebat:

Vreau sa imi fac jurnal si nu prea am idei.As dori sa ma ajutati cu niste idei originale(ce sa scriu in el, cum sa ii fac coperta). Mntionez ca sunt fata. Cea mai originala idee primeste funda.

Răspuns Câştigător
| emaalexandra97 a răspuns:

Eu am luat un caiet normal si i-am lipit pe coperta foarte multe abtibilduri si poze(chiar si decupate).pe prima pagina poti scrie mai multe lucruri despre tine. poti face o pagina in care sa desenezi curcubee si nori si sa scrii pe ele dorintele tale.la sfarsit poti sa-ti pui testele de la scoala(eu le-am lipit cu scoci).ca sa fie super jurnalul, poti sa lipesti multe abtibilduri.in el este si normal sa-ti scrii secretele. poti sa mai faci si un fel de tabel in care sa scrii pe cine urasti, pe cine iubesti etc.
sper ca te-am ajutat si sper ca jurnalul tau sa iasa frumos

8 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Im jurnal scrii cea ce simti!
.nu este un oracol, sa ii dai o anumita tema!
intr-un jurnal scrii cea ce simti! este refugiul tau!

| AndaWest a răspuns:

Eu pe caietele mel pe care am scris cand aveam 14ani am colorate tot felul de floricele,stelute,inimioare,am lipit o gramada de chestii, si scriam ce mi se intampla zi de zi, si daca nu aveam ceva important de scris in ziua aia povesteam altceva.acuma since cand citesc ce am scris ma sparg de raslaughing

| paul21 a răspuns:

Ceea ce vei scrie in jurnal tine de imaginatia si sufletul tau.
In fiecare zi, scrie in jurnal ceea ce simti tu. Imagineaza-ti ca jurnalul este un foarte bun prieten in care ai foarte mare incredere si scrie-ti secretele cele mai adanci din inima ta. Vei simti o eliberare emotionala placuta ca atunci cand ii dezvalui celui mai bun amic, secretul tau cel mai de valoare. De aceea e bine sa iti faci un jurnal! Te sfatuiesc sa iti cumperi un caiet cu cheita. Nu stiu exact cat costa, dar este sigur atat timp cat cheile sunt exclusiv numai la tine.
Poti sa scrii pe coperta Dosarele X sau Jurnalul Ascuns, dar risti sa provoci curiozitatea unora, deci poti sa faci niste stelute, o caricatura sau orice altceva...

| opierdevara a răspuns:

So.happy
Jurnalul este un lucru personal de al tau si eu cred ca nimeni nu ar trebui sa te influenteze in felul in care il vei face.
Orikum eu te voi ajutaon the phone
Eu drept jurnal am o agenda. Pe prima coperta am scris statusuri si am desenat ce imi trecea prin cap...depinde si de starea pe care o ai

| Blackflake a răspuns:

Sa incepem cu inceputul adica coperta.Banuiesc ca te cheama Alina sau Alexandra, poti sa scrii pe coperta, de exemplu "jurnalul lui Alina", iar restul sa fie gol.Eu prefer simplitatea, dar fiecare face cum doreste.In el ai putea sa scrii ce se scrie in orice jurnal, adica viata ta, povestea vieti tale.Ai putea sa faci un rezumat al fiecarei zile, sau ai putea sa scrii doar intamplarile mai deosebite din viata ta, care vrei sa nu le uiti. Poti sa scrii fiecare senzatie mai deosebita, tot ce simti atunci cand faci un lucru insemnat in viata ta. Sper ca iti sunt de ajutor.

| mee_4833 a răspuns:

Ai putea chiar tu sa-ti confectionezi unul.Ia cateva foi colorate si prinde-le cu panglici intre ele (sau daca ti-e mai usor, cu capsatorul). Poti sa lipesti imagini cu lucruri care iti plac.sau cand scrii despre o anumita zi deseneaza ceva "simbolic" acelei zile. Scrie tot ce-ti trece prin cap si ai grija sa-l pui bine. Ai putea chiar sa-i dai un nume, pentru a-l face mai special happy. Spor la scris :*!

| Chis_Alina_Miriam_1997 a răspuns:

Pasul 1Coperta: Mergi la magazin cumperi un caiet ajungi acasa si isi rupi foile din caiet. Si-le capsezi si ai propria ta coperta
Pasul 2Pixul: Normal si un pix in jurnal cand vrem sa scriem ceva.
Pasul 3 Paginile: La pagini poti scrie secrete, ganduri, poezii, tabele, cantece, simturi si atat poti face pe prima pagine un desen in jurnal poti scrie sentimente, comportamenturi, reguli.