| iulka a întrebat:

Vreau sa ma ajutati si pe mine. Imi place un baiat care m-a placut cand eram in clasa a 5 a. Dar am spus ca sunt prea mica pentru a avea o astfel de relatie. In schimb am ramas prieteni foarte buni. Incepand cu sfarsitul clasei a 7a, a inceput sa-mi placa de el. Acum o luna am aflat ca el s-a cuplat cu o alta fata care era cu un an mai mica dacat mine si decat el si era in aceeasi clasa cu prietena mea cea mai buna. Am tot auzite de la mia multe persoane, ca cica el s-ar fi despartit cu respectiva fata. Dar prietena mea imi spunea mereu ca sunt inca impreuna. Nu mai stiu ce sa cred. Tin sa spun ca el intr-un fel tine la mine, dar nu stiu daca ca la o amica sau ca la o posibila prietena. Saptamana asta am banchet, iar clasa mea si clasa lui facem impreuna acest banchet si ma gandeam sa-i spun, dar nu sunt sigura. si in plus nu vreau sa stric o prietenie asa de frumoasa. Ce credeti ca ar trebui sa fac? Cum credeti ca va reactiona, avand in vedere ca in clasa a 5 a l-am „respins" sa zic asa?

Răspuns Câştigător
| alonet a răspuns:

Din ce ai scris nu se prea intelege ce anume vrei tu de la el, ca idee daca te clupezi cu el stiti tot ce e frumos intre voi pentru ca dupa ce te combini cu el apare altfel de mod de a se raporta la tine, plus de asta la baieti de varsta ta le cam trebuie "prostii" si dupa ce obtin acele prosti le mai trebuie si de la altele si pana la urma numai dezavantaje o sa fie daca te vei cupla cu el, asa ca eu iti recomand sa pastrezi relatie de prietenie amicala si acolo cand cresti mai mare gen pe la 18-19 ani o sa poti sa te raportezi altfel la el! oricum sa ai grija de integritatea ta corporala si sper ca nu o sa te lasi folosita ca marfa de schimb de placeri pentru niste momente trecatoare ce aduc multa suferinta in urma lor