| rikito a întrebat:

Vreau sa ma apropii de o fata din clasa de care imi place dar nu stiu ce sa-i spun si despre ce sa vorbesc cu ea. Ma puteti ajuta va roog mult

4 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Poarta-te normal, incepe cu banalitati, nu trebuie sa faci cascadorii, daca te place se simte bine ca e intrebata de sanatate. Vorbiti de scoala, de hobyuri, de prieteni, orice. Nu vorbi pe nimeni de rau, arata-i ca stii sa fii gentil cu ea, si mai ales zambeste. Nu musca nimeni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti incerca sa o faci sa rada, asta le place fetelor, sau cel putin asta e ce imi place mie happy.
Poti incepe cu o discutie despre scoala si dupa sa o inclini si spre alte subiecte. Daca vrei sa ii spui chestii care nu ai curajul sa i le spui fata in fata poti incepe sa vorbesti cu ea prin mesaje. Daca aveti lucruri in comun iti va fi usor sa ii povestesti despre orice.Pentru inceput incearca sa vorbesti mai mult cu ea sa vezi cum functioneaza lucrurile. Daca nu aveti subiect de vorbit atunci nu are rost sa te bagi cu ea.

| LexiEla a răspuns:

Daca aveti o prietenie cat de cat formata si esti mai indraznet, poti la o ora mai putin importanta la care se face panarama sa stai cu ea. Gen te duci sa vorbiti, intra proful/profa si ii ceri sa iti faca loc pe scaunul ei ca sa faceti misto la ora. Sau ceva de genul asta. Alte modalitati gasesti 100. Fa cumva, de exemplu, sa iesiti in oras un grup mai mare, si stai mai mult pe langa ea.

| KenNine a răspuns:

Incearca sa fii tu insusi, nu minti.Si in general vorbiti despre ce va place amandurora.Dar si fata trebuie sa simpta o atractie cat de mica ar fi.Succes.