| dolores_4478 a întrebat:

Vreau sa merg cu avionul, dar nu am pasaport. Pot sa merg numai cu buletinul? (mentionez ca am sub 18 ani)

Răspuns Câştigător
| dolores_4478 explică:

Tinand cont ca e tara membra UE, nu cred ca iti trebuie pasaport. Dar, daca mergi doar cu mama, ai nevoie de acordul scris al tatalui tau, chiar daca sunt despartiti, exceptia se face cand ( sper sa nu fie cazul ) tatal tau e decedat.
Sper ca te-am putut ajuta.

5 răspunsuri:
| MaeRi a răspuns:

Nu chiar daca ai 18 ani pentru a calatori cu avionu intr-o tara straina iti trebuie ineaparat pasaport.

| AlexandraSmiley a răspuns:

Cred ca da.Ca mie unchiul meu, tot imi zice"ai implinit 14 ani, acum poti sa vii in Italia"

| CookieșiParty a răspuns:

Fara pasaport sigur suta la suta ca nu ai voie! Si sub 18 ani?! Nici o data.

| Tso a răspuns:

Daca mergi intr - o tara membra a Uniunii Europene nu cred ca e vreo problema. Problema ar putea sa fie din cauza faptului ca esti minora si este posibil sa nu poti iesi din tara fara acordul scris ( procura notariala) din partea parintilor.

| dolores_4478 explică:

In Irlanda, cu mama big grin