| deutSa a întrebat:

Vreau sa-mi fac si eu blog/forum/site care se termina in. ro cum fac? platesc ceva?

Răspuns Câştigător
| ZoZoHeart a răspuns:

Da, se plateste, pentru ca nu exista site`uri care sa ofere la oricine domeniu propriu. Sunt diferite taxe, ce difera, depinde de cum se termina (.ro,.com,.net). Sa stii ca.ro nu este atat de scumpa, dar poti la fel de bine sa ai site-ul gazduit de alt site, gratis, doar ca daca site-ul se numeste, de exemplu, deutSa (sa zicem), iar bl; og`ul/forumul/site-ul tause cheama aaa, numel tau va fi : aaa.deutsa.ro
Intelegi?
Succes!

4 răspunsuri:
| ionut1369 a răspuns:

Da o sa platesti domeniul http://www.inregistrare-domenii.ro/

| Leandro a răspuns:

Incearca cu www.ucoz.ro, probabil cel mai simplu sistem prin care poti sa-ti creezi un Site, Blog sau Forum GRATUIT! Se adreseaza tuturor, incepatori sau avansati, vine cu o interfata in limba romana si adresa de tip nume.ucoz.ro!
uCoz ofera tuturor celor inregistrati, gazduire, domeniu gratuit (de tip nume.ucoz.ro), spatiu nelimitat (care porneste de la 400 MB si creste constant), peste 250 de template-uri gratuite si multe altele.

Aici poti sa te inregistrezi: http://www.ucoz.ro/register

Iar aici ai un tutorial video: http://www.tutorialevideo.info/? p=3090

Mult succes!

| SelGomez a răspuns:

Pai trebuie sa stii sa lucrezi cu coduri html pentru un site si siteurile bune trebuie platite.
poti sa iti faci blog pe forumgratuit.ro sau forum tot pe forumgratuit.ro happy. si sunt diferite terminatii. blog iti poti face si pe blogspot.com dar nu se termina cu ".ro". fundita?batting eyelashes

Răspuns utilizator avertizat