| ElizaaaX a întrebat:

Vreau sa-mi pun fundal la pagina de tumblr si nu stiu cum.laughingDau FUNDA la cea mai detaliata explicatie.

Răspuns Câştigător
| Furculingură a răspuns:

Uite, îţi zic cum pot pentru că îmi este chiaaar lenee să fac print screen-uri.

Ce ţi-a zis Arrribaa este pentru temă şi este foarte clar că tu ai întrebat de fundal ( background ).

1. Te duci pe tumblr-ul tău
2. Sus în dreapta ai " Dashboard " şi " Customize ". Dai pe Customize.
3. Uită-te acolo în lista aia şi vezi că ai " background ".
4. Dai pe " upload "
5. Aştepţi să se încarce şi dai " Save " de sus.
( s-ar putea să fie " save " chiar lângă " background " după ce se încarcă poza, nu mai ştiu sigur )

1 răspuns:
| Arrribaa a răspuns:

1. Te duci pe pagina ta de tumblr (la url sa-ti apara gen: numeletumblr.tumblr.com)
2. In dreapta sus apasa "Customize"
(apoi te duci sa deschizi o noua pagina)
3. Alegeti din lista asta de teme una : http://www.totallylayouts.com/tumblr/tumblr-themes/
4. Apesi pe tema care iti place si iti vor aparea niste coduri
5. Dupa iti vor aparea : "Copied!"
6. Te duci inapoi la pagina de tumblr si in dreapta iti va aparea tumblr-ul tau si in stanga o coloana cu setari. Si apesi "Edit HTML";
7. Apoi iti va aparea alta coloana lunga cu coduri;
8. Selecteaza scrisul (Ctrl+ a) si apoi il stergi;
9. Apesi Ctrl + V (ca sa lipesti codul dorit)
10. Apoi dai "Update Preview"
11. Gata :* Funda?