| Camelia_Pop_1979 a întrebat:

Vreau sa-mi spuna cineva povesti de groaza care sa ma sperie

1 răspuns:
| T0T a răspuns:

Cabana bantuita (Poveste adevarata)
Buna, acesta poveste este reala.Acum 10 ani am fost cu cativa dintre prieteni intr-o tabara in Croatia, pe insula Solta.In primele nopti a fost ok.Noi am stat in cabana numarul 3. Iar in spatele taberei era o cabana(nr.5) cam ciudata.Atunci nu era locuita, acum nu stiu.Intr-o noapte am mers pe afara si am vazut intr-un geam de la cabana(geamul era spart) o fetita razand spre noi.Ne-am speriat foarte tare.Am auzit de la un angajat al taberei ca in acea cabana s-au petrecut niste evenimente caudate cu cativa copii. Aveam 12 ani si m-am speriat foarte tare.Intr-o dimineata am intrat in acea cabana, iar mai tarziu a fost ciudat pentru ca un geam s-a spart de la sine, fara a fi atins de nimic.Inainte sa plecam am scris cu graffiti negru pe cabana SK3 si am plecat cu o barca de pe insula.Un an mai tarziu am revenit si am vazut ca si alti copii au fost traumatizati. Tabara a fost scoasa la vanzare, iar cineva a cumparat-o folosind-o pentru acelasi lucru.De atunci oricarui copil care se duce acolo si observa ce am vazut noi I se explica ca aceasta cabana arata asa deoarece este folosita pentru depozitarea lucrurilor vechi si ca acele camera sunt prea mici.CIUDAT.daca va duceti acolo va rog sa ignorati sis a plecati.NU DORMITI ACOLO! CE S-A INTAMPLAT NOPTILE ACOLO, NU POT DESCRIE.

Doragoste dupa moarte
Este o poveste auzita, nu stiu daca e adevarata. Un barbat ce locuia intr-o vila, intr-o seara, vede la poarta sa o femeie. Era draguta, imbracata intr-o rochie crem, frumoasa, iar lui i-a placut. A intrat in vorba cu ea, s-au inteles super bine, si au hotarat sa se mai intalneasca a doua zi, in acelasi loc, la aceeasi ora. S-au intalnit, au stat de vorba tot la poarta, pentru ca ea nu dorea sa fie vazuta in localuri publice, el a aflat totul despre ea, adresa, tot. La despartire, femeii ii da sangele pe nas, iar el scoate o batista si i-o da sa se sterga. Femeia pleaca cu batista, promitand ca va veni si in ziua urmatoare. Insa aceasta n-a mai aparut. El este foarte dezamagit, insa incerca sa uite. Dupa cateva luni, nemaiputand indura dorul, se hotaraste s-o caute. Ajunge la adresa data de ea si afla, uimit, ca frumoasa doamna cu care a conversat era maritata..si..MOARTA de opt ani. Nu-i vine a crede, si insista sa mearga la mormantul acestea, sa se convinga. Vaduvul este de acord, ba chiar sugereaza sa deshumeze corpul femeii, ca sa nu mai existe nici un dubiu..La cimitir ajung destul de tarziu..si dezgroapa sicriul. Cand au deschis capacul..au vazut ca femeia era intoarsa cu capul in jos, imbracata cu aceeasi rochie crem cu care a vazut-o barbatul..dar..si cel mai sinistru. tinea strans in mana batista plina de sange pe care acesta i-a dat-o.

Familia Shent
Cazul acesta este adevarat.In 2004 in SUA familat Shent au gasit sa cumpere o casa destul de spatioasa pentru as putea creste copiii era. Era o casa din secolul 19 insa in stare foarte buna tocmai de aia au hotart sa o cumpere deoarece Jaime iubeste istoria. Ben dupa ce a cumparat casa a gasit in fata semineului o pentagrama desenata pe cateva scanduri el a crezut initial ca au fost un grup de tineri care au facut o gluma, a rupt scandurile si le-a dat foc, de atunci au inceput cosmarurile Ben si Jaime Sheant. Ei aveau 2 copiii o fata si un baiat. Daca Ben nu rupea si dadea foc la scanuri nu cred ca se deschidea acea poarta spre lumea e dincolo. Un portal care permitea spiritelor sa intre fara nici un mic gest in lumea fizica. A 3a zi dupa ce Bena distrus pentagrama fiul sau Georgi este atacat de spirit in timpul somnului asa se intampla si cu Jaime.Ben nu credea in fatome sau in spirite insa pentru ai linisti pe membri familiei cheama un preot pentru a purifica casa timp de 2 saptamani a fost lineste si toti au crezut ca au scapat insa era linistea dinainte furtuni spiritul se reintoarce dar nu singur alaturi de inca un spirit malefic mai puternic incepe distrugera psihica familia Shent.Ei cheama un grup de oameni care se ocupa cu exorcizarea spiritelor. Fica lor Monica este trimisa la bunici de cand a inceput din nou sa apra spritele in casa lor. Gruparea de exorcizare nu au resusit insa sa elimine spiritul din prima incercare. Insa spiritul nu e atat de prost cum au crezut ei si a intrat in corpul micutului Georgi care a amenintat cu moartea pe toti cei din casa. Atunci paranormala Renata a inceput sa vada ce s-a intamplat in casa respectiva cum Ben a rupt pentagrama si ia sfatuit sa plece din cat mai repede din casa deoarece locul e un cuib de sprite rele.

Pesterea bantuita
Era o zi oarecare de scoala. Am fost anuntati de Doamna Directoare ca nu vom face ultimele 2 ore. Alaturi de 2 colegi am hotarat sa mergem in pesterea unde sa zvoneste ca ar fi bantuita. Am fost de am luat de la magazinul unui coleg 3 lanterne si bateri, eram pregatiti de plecare. Insa nu am dat crezare in zvonurile oamenilor. In drum spre pestera un caine s-a luat dupa noi. Ajungand in fata pesteri un aer rece vena din interiorul ei am crezut ca e ceva obisnuit am intrat in prima camera care era cat de cat luminata insa noi am vrut aventura si ne-am adancit tot mai mult ajungand in a 4 -a camere de odata se aude un glas de copil care radea am crezut toti ca vrem sa ne speriem insa nu a fost asa groaza de abia incepea dupa cateva secunde de la acel ras un aer rece l-am simtit in ceafa nu am spus nimic insa cainele a inceput sa latre si brusc s-a oprit am luminat fiecare parte a camerei insa nici urma de el am crezut ca e iesit afara. Am zis hai si in ultima camera sa vedem ce e acolo insa noi ce credeam ca e ultima camera era doar intrarea intr-un loc graznic lumind cu lanterna am gasit urme de sange vechi am inceput sa tipam si sa iesim din acea camera am fugit pana in cameara 3 si ne-am oprit sa intelegem ce se intampla cei doi colegi ai zis ca aici a fost un loc de tortura pe vrema comunistilor insa eu nu am crezut si cum vorbeam noi intre noi dintr-o data se aude iar acel ras si brusc ni se sting la toti lanternele i-am intrebat daca fece vrunu vreo farsa insa ei cu in glas speriat au zis ca nu atunci am iesit afara si cinele care nea urmarit pe noi era mort in fata pesteri nici pana azi nu am inteles ce a fost sau ce este acolo.

Mery cea oarba
Povestea asta am auzit-o de la un prieten.Nu stiu cat este de adevarata.
Se facea ca intr-o zi Mihai, un elev rebel mergea spre casa.Pentru a se da mare in fata prietenilor sai, cumpara o papusa din colectia Mary de la magazinul de jucari careia ii dadu foc la ochi cu o bricheta.Seara viitoare Mihai ramase singur acasa, intrebandu-se de ce au intirziat parintii lui 5 ore.Atunci suna telefonul. Mihai raspunse.O voce ca de copil ii spuse'Buna,sunt Mary, sunt in fata mallului, hai sa ne jucam!'. Mihai inchise speriat telefonul dar acesta iar suna.Atunci luminile se arsera. Mihai raspunse.Era aceeasi voce de copil care spuse'Buna,sunt Mary, sunt in fata supermarketului, hai sa ne jucam. Mihai ingheta si cu vocea intretaiata.Era aceeasi Mary.Ea zise'Buna,tot eu sunt,sunt in fata casei tale, hai sa ne jucam'. Mihai se uita in jur.Dar vocea lui Mary era tot mai rasunatoare si spunea'Eu am fost baba oarba, acum e randul tau!'
Si nimeni nu l-a mai vazut pe Mihai vreodata.