| Bojthe a întrebat:

Vreau sa organizez o sedinta foto cine se pricepe in acest domeniu de ce am nevoie( haine produse de machiaj etc...)
funda? si idei de locatii si idei de pozeeekiss

Răspuns Câştigător
| CezaraMD a răspuns:

Pentru o sedinta foto reusita nu-ti trebuie decat o camera foto ok (nu conteaza cati megapixeli are, cu cat mai multi cu atat mai bine, dar camera face o fotografie sa fie buna. asta e doar un +) imaginatie si un model cu care sa lucrezi bine.
Machiajul si hainele le alegi in functie de genul fotografiilor pe care vrei sa le faci. Eu zic sa fie ceva cat mai natural. Locatii gasesti cat vezi cu ochii, de la parcuri, pana la cladiri darapanate, dar si locatia depinde de ce tema vrei sa abordezi in sedinta respectiva. Gandeste-te la tema, gaseste-ti un model care sa te inspire si totul vine de la sine dupa.

1 răspuns:
| Crisa_4844 a răspuns:

Un aparat foto bun, de la 10 megapixeli in sus pentru o sedinta foto-amatori, machiaj bineinteles, fond de ten ca sa nu luceasca fata, creion, rimel, fard pentru accentuarea ochilor, ruj s.a.m.d, haine normale, nu neaparat ceva special daca nu ai, totul trebuie sa para cat mai natural. Locatii? pozele in natura sunt mult ma frumoase decat cele facute inautru. funda?