| AnaisAnais15 a întrebat:

Vreau sa plec la munte, iar ce vreau să va întreb e ca, dacă programarea este pe numele prietenului meu, mai trebuie buletinul meu? L-am pierdut și nu știu dacă eu am nevoie de el.

7 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cred ca este necesar un act de identitate pentru a putea stii cine a fost acolo si pe cine sa cheme sau sa investigheze, in cazul unui eventual pericol (pandemic).

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Chiar l-ai pierdut sau vrei sa nu se afle că ești minoră?winking

Poți avea la tine un alt act (certificatul de naștere, pașaportul, legitimația), in caz că ți se cere.

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să îți faci un buletin nou, nu se știe niciodată ce se poate întâmpla.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E posibil sa nu fie nevoie, dar oricum, tu trebuie sa iti faci alt buletin cat de curand!

| AnaisAnais15 explică (pentru anonim_4396):

Deci nu o sa am nevoie?

| anonim_4396 a răspuns (pentru AnaisAnais15):

Nu stiu ce sa iti zic. Eu in trecut cand mergeam cu parintii le cerea buletin amandurora. Acum nu stiu... cel mai bine suni la localul respectiv sa pui aceasta intrebare, sa nu te trezesti cu surprize. La o adica aduci un certificat de nastere sau permis auto daca ai, pentru a iti dovedi varsta, daca e nevoie.

| NarcisIfrim a răspuns:

Au inceput la hotel sa ceara buletinele ambelor persoane, daca ai poza pe telefon e ok.dar daca rezervarea e facuta pe buletinul prietenului, sigur trece cu vederea.