| ana112233 a întrebat:

Vreau sa scriu o carte despre vampiri,stiu ca veti spune ca sunt multe carti,ca toata lumea scrie despre vampiri etc,doar ca eu nu vreau sa o public sau ceva, vreau sa o fac pentru mine si, daca e buna, sa o dau sa citeasca la apropiati.Imi doresc asta de mult si avut cateva incercari, dar as vrea sa va intreb daca imi puteti da idei, sfaturi etc sau ce subiect v-ar placea sa aiba o astfel de carte, despre ce sa fie vorba.Multumesc pentru raspunsuri, dau funda! Scuzati categoria, dar am mai scris si in alta parte si nu am avut rapsunsuri...

9 răspunsuri:
| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
Ideile ar trebui sa vina de la tine. Asa cum sunt, iti apartin si trebuie sa fie in totalitate munca ta. Ca gen, ar putea fi o combinatie intre dragoste-comedie. Trebuie sa citesti cateva carti inainte sa ai o idee, filmele nu sunt de ajuns. Sunt stiluri diferite: Laurell K. Hamilton, Anne Rice si multe altele. Cele mai frumoase carti cu vampiri pe care le-am citit au fost Hotel Transilvania de Chelsea Quinn Yarbro din seria Contele de Saint Germain si cartile sin seria Anita Blake scrise de Laurell K. Hamilton.

| neutrino a răspuns:

O carte reflecta capacitatea, fantezia, experienta si inteligenta celui care o scrie, nu poate fi rezultatul unei "barfe" de pe aceasta sectiune.

| h3r a răspuns:

Păi fă că nu te oprește nimeni. Crezi că Mihai Eminescu l-a întrebat pe Vasile Alecsandri cu ce rimează „somnoroase păsărele"?

| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Ultimul vampir.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A fost odata ca niciodata un vampir si cum s-a trezit el dupa 40 de ani direct pe o ulita de prin Amsterdam, a belit el ce-a belit ochii prin vitrine dar cand a dat de calculatoare si alte cele s-a minunat si si-a dat seama ca lumea a evoluat, tot cutreierand el ulitele satucului respectiv a dat de o vitrina unde o dama care-i facea semne ostentative, neavand ce sa faca a intrat si imediat a fost luat la intrebari
-Ce vrea domnu'?
-Sa sug ceva sange, daca se poate
- Imi pare foarte rau, aici noi prestam si am evoluat, se foloseste altceva decat sangele
Cred ca este un subiect sf destul de bun

| Morphines a răspuns:

Nu poți să ne ceri nouă idei. Ține de tine să le găsești și să le dezvolți. Nu prea ai variante, cam toate au fost acoperite de alte romane cu vampiri. Greu să apari cu ceva nou.

| Negrea_Amalia_1995 a răspuns:

Niste vampiri se lupta pentru a cuceri oamenii

| GeorgiaaRose a răspuns:

Ideile sunt ale tale. Este cartea ta nu a noastră.
Iar faza cu publicatul, mai bine o faci cunoscută pe Wattpad.com, iar dacă povestea ta are succes o poţi publica.

| ElyNix23 a răspuns:

Ideile trebuie să le ai tu, la urma urmei nu faci o colaborare cu noi.
Oricum, succes cu cartea.
Pa, pa!