| anonimuslove a întrebat:

Vreau sa scriu o carte gen divergent, beautiful creatures sau orasul oaselor. Puteti sa imi dati o mica idee. funda celui mai bun raspuns.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceva de DRAGOSTE dintre o fata cuminte de bogatasi si un GOLAN

| Zatharra a răspuns:

Ca să începi să scrii o carte și să o duci la bun sfârșit, ar trebui ca ideea să-ți aparțină, altfel te vei poticni. Și dacă va fi ideea ta, originală, vei fi mai mulțumit de ce va ieși.

| BadAngel3 a răspuns:

Ar trebui sa scrii cu ideiile tale, originale, dar daca deocamdata iti trebuie o mica idee ti-as sugera relatia dintre o fata simpla cu un criminal de care ea nu stie nimic despre el pana intr-un anumit punct....Asa ai putea imbina dragostea, cu drama, cu multa actiune .....cu tot ce vrei tu.

| Eca12 a răspuns:

Orașul oaselor...ce imaginație bogată! Ai putea scrie despre o dragoste dintre 2 oase sau despre puterea oaselor împotriva oamenilor. Ca oasele vor sa fie stăpâne pe oraș și le fac rău oamenilor. Succes. Sper sa te fi ajutat.

| anonimuslove explică (pentru Eca12):

Orasul oaselor e o carte/un film laughing)