| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa stiu daca se potriveste o placa video mai veche cu placa de baza GIGABYTE GA-Z77-DS3H.
http://shortcutcomputer.ro/-placi-de-baza/gigabyte/ga-z7 7-ds3h_p20709/
Placa video Nvidia Geforce FX 5200
Placa video o am de mult si nu stiu nici ce ddr este si daca e compatibila, oare daca o pun se poate arde ceva?

1 răspuns:
| Robster224 a răspuns:

Ei bine placa video Nvidia Geforce FX 5200 este fff veche si este pe AGP palca de baza este pe PCIE 2.0 FX 5200 nu se potriveste pe placa de baza...va trebui sa cauti o placa video pe PCIE 2.0 sau 2.1 deoarece placi de baza cu AGP nu se mai fabrica. sper ca te-am ajutat