| Crunchie a întrebat:

Vreau sa trimit prin Posta Romana un tricou unei prietene.Ea e din alt judet.Imi ziceti si mie cat costa, in cat timp ajunge si ce trebuie sa fac.Toti pasii va rog big grin

4 răspunsuri:
| pzm26 a răspuns:

Posta Romana costa intre 8-10 lei. Depinde cat de departe este.
In primul rand trebuie sa scrii pe colet adresa ei. judet, comuna, localitate, strada, numar si codul postal. [asta pe o parte]. Iar pe alta parte adresa ta. La fel cu toate mentionate mai sus. Nu este necesar si numarul de telefon.
Depinde cat de departe este poate dura intre 3-5 zile lucratoare.
Sper ca te-am ajutat.
Succes :*

| pzm26 a răspuns (pentru pzm26):

Numele tau si numele prietenei tale trebuie scrise primele. Scuze. Uitasem ce e mai important. big grin

| Crunchie explică (pentru pzm26):

Adresa mea de ce trebuie scrisa? thinking

| icekilla a răspuns (pentru Crunchie):

In caz ca nu va fi ridicat coletul, trebuie stiuta adresa ta pentru a ti-l trimite inapoi. Metode de precautie...